Hei Kemin ja Keminmaan asukkaat! Miltä se nyt tuntuu, kun kohta on sieltä päin syntyjään oleva presidentti vallassa? Ei ole vielä ennen ollut presidentin virassa lappilaista. Aiemmin presidentit ovat käyneet omissa herraseurueissaan vain hiihto ja hupiretkillä pohjoisessa delegaatioineen, mutta nyt tullee uusi aika. Presidentti Väyrynen käyskentelee tämän tästä tiluksillaan Keminmaalla. Paavo on yksi meistä, helposti lähestyttävä kansan mies. Ja taatusti Kemi seutukuntineen saa näkyvyyttä etelänkin medioissa, kun Paavoa seurataan aivan eri tavalla kuin ennen.
Pidetään nyt huoli äänestämällä, että meillä on sunnuntaina valittu lappilainen presidentti. Toista kierrosta ei edes tarvita, kun annamme äänemme Paavolle.Kyllä siinä rahavallan, Niinistön ja kehäkolmosen väellä leuat loksahtaa, kun Paavo voittaa suvereenisti ja eka kierroksella.
HURRAA PAAVO, PERÄMEREN SEUTU JA LAPIN LÄÄNI! MEILLÄ ON IKIOMA PRESSA! MEIDÄN PAAVO! PAAVO VÄYRYNEN!
Miltä se tuntuu?
lapin akka
1
183
Vastaukset
- Paksupeppu Pirre
Sehän tuntuu 100% hyvälle. Ei oo ennen ollu pohjosen poika resitenttinä, mutta taitaapa Paavo paukahtaa läpi jo ekalla kiekalla. Tästä illasta lähttiin meillä on oma resitentti. Juhuu. Meen Kallinkankaan päälle kiljumaan riemusta ennen puoltayötä. Tulukaa följyyn!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647