Rakastaako tuleva presidentti minuakin?

59 vuotias

Ehdokkaat kehuvat kilvan kuinka he tulevat presidenttinä erityisesti rakastamaan mm. vähäosaisia ja -tuloisia.

Kukaan ei erikseen tunnu maintsevan minua, kuusikymppistä raskaassa työssä pienellä palkalla puurtajaa, jonka varassa koko maa makaa - ainakin siitä päätellen, että maksan moninkertaisesti veroa tuloistani parempiosaisiin verrattuna!? Olen myös työelämässä viimeiseen asti eli koko uuden presidentin kauden.

Kysymys kuuluukin uudelleen esitettynä: miksi minut, säännöllisen uurastamisen rumentaman romuluun, unholaan jätätte?

6

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhfgdert

      He rakastavat rahaa, valtaa, persereikää, torttua ja materiaa ja tietenkin itseään niinkuin narsistit aina.

    • 60veee

      Voi, voi, ei meitä 60 rakasta kukaan. Nuoret eivät meistä pidä kun viemme heidän työpaikat ja päättäjät eivät tykkää sitä jos emme jaksa pienellä palkalla raataa vähintään 70 ikävuoteen tai kuolemaamme asti.

      Tuleva presidenttikin tykkää nuoremmista, joten ei rakasta meitä.

      Ei välitetä, odotellaan kevättä ja aurinkoa:)

    • bb bb bb bb

      EI varmasti rakasta...

      korkeintaan sinun lastasi.. tyttöä

      • 60+

        Kyllä ne rakastaa meitä ikääntyviä ainakin. Ohjaavat omatoimiseen elämään kitkemällä kaiken maailman turhat tuet, avustukset yms. Myös eläkkeiden leikkaus( ei koske yli 3000e eläkkeitä) on oikeaa ihmisrakkautta; ohjataan omatoimisuuteen, mikä pitää vireänä. Ajattelepa, kuinka piristävää on vaikkapa onkia kalaa särpimikseen esim. kolera-altaasta, tai istua pilkillä -25 pakkasessa esim. Savon selällä. Ah, ei auvoisampaa olotilaa! Raitista ilmaa ja karaistavaa oloa!
        Vieläkö joku tietämätön väittää, että kunnioitetut johtajamme eivät välitä? Voi teitä tietämättömiä!


    • ILMAISET SIIVOT

      kyllä meitä rakastetaan jos jätämme hyväpalkkaiset ammattimme nuorille ja
      menemme minimipalkalla vaikka siivoojiksi, raskas ja vaativa työ mutta ei kovin
      tuottoisa .

    • vertailu?

      Nykyin Tarja ei ainakaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      83
      2022
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      124
      1727
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1306
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      232
      738
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      698
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      9
      690
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      59
      637
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      207
      586
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      48
      528
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      482
    Aihe