Haha puolialaston mies eilen kaupassa seikkaili.

Aivan tavallisesti menin ruokaostoksille niin Huhtasuon S-marketissa oli hyppimässä ja juoskentelemassa sellainen... kunnes vartija nappasi sen kiinni ja vei jonnekin pois.

Ihmettelin että mitä täällä tapahtuu oikein :)
9412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Normi päivä pupuhuhdassa.

Äänestä
  • Pupuhuhdassa ei ole S-markettia, pöljä. Et ole tainnut koskaan edes käydä puparissa.

    Äänestä

  • ei tuo kyllä yllätä yhtään, kun on kyse Jyväskylästä.

    Äänestä

Kyllä niitä vähämielisiä piisaa joka paikassa...joku juokseen kanagasvuoresta ja joku tulee vallan omasta kodista ..ja pönttö sekaisin joko aineista tai muuten vaan:)

Äänestä
  • Ne on noita Lutakon velkavankeudessa painivia.

    Äänestä

Onhan tuosta Huhtasuon alueesta saanut lukea jatkuvasti juttuja lehdistä.

Milloinkahan taas joku pääsee hengestään siellä, ei oo meinaan moneen viikkoon kuulunut mitään.

Äänestä

Mitä vähemmän sekakäyttäjiä liikenteessä sen parempi.

Äänestä

Pitäisi eristää alue:
Kaipaamasi tapahtui viimeksi K-Suomessa ,Eilen lauantai-iltana kuollut yksi henkilö ampumatapauksessa, mahd. Kaksi.
Mitenkähän tämä saataisiin käännettyä Pupuhuhdassa tapahtuneeksi tai
ainakin Pupuhuhdassa asuvien syyksi? Voitaisiin aloittaa esimerkiksi asian
Jauhaminen näin: "Pupuhuhdan lähistöllä Laukaassa on tapahtunut surmatöitä (taas)." TAI "Pupuhuhta eristettävä, sen lähistöllä Laukaassa taas surmia tehty."
Ei muuta kuin huhumylly pyörimään, totuus on asia, joka on usean ihmisen yhteinen mielipide, eli kuten opettajani, matematiikan tohtori ilmaisi matemaattisesti
Totuusarvoihin nojaten: "Kyllä paska on hyvää, viisi miljoonaa kärpästä ei voi olla
väärässä."
Olet kyllä oikeassa, ihan hyvä jos Pupuhuhta eristettäisiin, tilaan kaiken mahdollisen
netistä muista kaupungeista jo nyt, ennen kuin lähden keskustaan vittuilua kuuntelemaan ja vähintään joku Blackwater-vartija seisoo kassalla vieressäni muniaan pidellen haara-asennossa.
2014 tulee kai laki, että voi vapaasti valita terv.keskuksensa Suomen alueelta. Siirryn terveysasioissa vähintään Tampereelle, jos kuntoudun tarpeeksi.(Sairaanahan ei Suomessa kannata mennä lääkäriin, saa joko Blackwaterin niskaansa, tuskissaan horjuessaan/karjuessaan = väkivaltainen tai ei saa mitään
Hoitoa (kylläkin laskun) kun ei sairauden vuoksi pysty pitämään puoliaan).

Muuten onnittelut poliisille Varkaudessa tehdystä piirityksestä ja hienosta poliisityöstä, saitte sillä omalla rajoittuneella alueellanne, missä olette neroja, eli henkisen väkivallan käytöllä,
hiillostettua yhden B-luokan kansalaisen ampumaan itsensä, voitte huoletta vetää
yhden pykälän tukkimiehenkirjanpitoon vuoden ensimmäisenä kaatona.

Äänestä

Ei ole poliisin syy jos alkosta tai deliriumissa joku ampuu vaimonsa tai itsensä..Hänellä olisi olllut mahdollisuus antautua..Kyllä ongelmat ovat kasautuneet jopa vuosikymmenten saatoissa monissa kodeissa ja sitten kun tulee se sekoamispiste..Poliisi kutsutaan paikalle..ja monta muutakin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eisattunutkameraa kirjoitti:

Aivan tavallisesti menin ruokaostoksille niin Huhtasuon S-marketissa oli hyppimässä ja juoskentelemassa sellainen... kunnes vartija nappasi sen kiinni ja vei jonnekin pois.

Ihmettelin että mitä täällä tapahtuu oikein :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu