Kun soitan kitaralla tappingia, täppäys aiheuttaa muissa kielissä häiriöääniä ja semmosta särinää. oon nähnyt et jotkut pitää kaulassa "ponnarin" näköistä lenkkiä.......jolla saa vaimennettua osin kieliä joita ei sillä hetkellä soiteta?
tapping ja häiriöäänet
1
87
Vastaukset
- soittaja08on9o+89ye
Ei muuta kuin treeniä ja treeniä ja opettele se oikea tapa täpätä ja mutettaa kieliä koska ei siihen mitään hemmetin ponnareita tarvita jos homman osaa.
Niin ja ennen sitä täppinkiä pitäis oikeasti olle ne perustekniikat hallussa ja edetä siitä eikä alkuun täpätä jos ei osaa edes kieliä mutettaa saati täpätä ilman että on ylimääräisiä sivuääniä (meinaan täpätäkin voi vaikke ns. mutettaisi muita kieliä kuhan osuu täpättäviin kieliin juuri okein (täpätä kun voi suoraan alas, vetämällä hieman ylös tai nypäyttämällä alas tai vaikkapa vetämällä ns. sormea hieman kielen suuntaisesti mikkeihin päin taakse näpäytyksenä).
Kokeile eri kuvioita ja tapoja ja treeniä treeniä, kyllä se sieltä löytyy jos perustekniikka on jo hallussa ja jos ei ole niin se ekaksi, koska muuten homma ei toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921125
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116938- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282685- 77669
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54576Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483