Ja tässäkin Amerikkalaiset edellä...........

Vaiettu ongelma ja

4

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olipas arka aihe

      Keski-Suomalainen-lehdelle. Tämä on sitä sananvapautta Suomessa! Alla on sivun tekstit:


      Haluatko oman lapsesi olevan tässä tilassa!?
      Katso jutun lopussa oleva video sairastuneista nuorista ja kysy itseltäsi: Haluatko oman lapsesi olevan tässä tilassa!?
      __________________________________________________________

      http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012020115152001_ul.shtml

      Linkin teksti: ""Koulutytöillä erikoinen syndrooma: Kiroilevat hallitsemattomasti

      Keskiviikko 1.2.2012 klo 13.03

      12 newyorkilaista koulutyttöä sairastaa erikoista syndroomaa.

      >>>>Erikoista lihasten nykimistä, huutamista ja kiroilua. 12 Newyorkilaisen Le Royn yläasteen koululaista alkoi kärsiä samaan aikaan samantapaisista oireista. Lääkärit eivät ole löytäneet Tourette'n syndrooman kaltaisiin oireisiin mitään selitystä.

      Tapauksen omituisuutta lisää se, että kahdella Saratoga Countyssa asuvalla teinitytöllä on havaittu samanlaisia oireita. Kaupunki on noin 250 mailin päässä New Yorkista.

      CNN:n raportissa epäillään, että koululaisten oireet saattavat johtua joukkohysteriasta tai massapsykoosista. Myös stressi on saanut aiheuttaa pakkoliikkeet.

      Asiantuntija on kuitenkin vakuuttunut, että tytöt eivät huijaa, vaikka verikokeissa ei ole löytynyt mitään erikoista.

      Ympäristöaktivisti Erin Brockovich on alkanut tutkia tapausta. Hän epäilee, että koulun lähistöllä vuonna 1970 tapahtuneella kemikaalivuodolla voi olla yhteys oireisiin.

      Tourette'n syndrooma aiheuttaa motorisia ja äänellisiä pakkoliikkeitä. Sairastuneilla koululaisilla on muun muassa havaittu pään nykimistä, erikoista äännähtelyä ja kiroilua.""
      __________________________________________________________

      99,9%.n varmuudella voin kertoa että kyseessä on KosteusVaurioHome-, KV'Bakteeri- ja kemikaali-Toksiinien(=myrkky) yhteisvaikutuksesta, jossa tuhoutuu limakalvojen tärkeimmät mh-bakteerit limakalvoilta, jonka takia 1,0 immuunipuolustus romahtaa, josta seuraa 1.1 hermostollisen(!!!)- ja 1.2 hormonaalisen-järjestelmän romahtaminen.
      Ja hoito on se että po potilaat poistetaan suorasta altisteesta(30%) ja limakalvoille palautetaan 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif bakteerit(70%) jolloin pikkuhiljaa paraneminen alkaa. Ps. Pobakteerihoidon tulee kestää vuosia!


      "".......jatkuu. KVHT-altistusta (=KosteusVaurioHomeidenToksiini-altistus, Toksiini=Myrkky) ei voida todeta yksilötasolla veren IgG vasta-aineista, eikä ihon Prick-testeillä. KVHT-altistus voidaan todeta alla olevalla oiretestillä, tai keuhkojen BAL-huuhtelulla. Kun epäillään kosteusvaurio-hometta, voi sen olemassa olon varmistaa kotikonstillakin ja poistaa ensiapuna välitön terveyshaitta. Koska kosteusvaurio-hometta ei välttämättä ole näkyvissä, >>>>>>eikä se välttämättä haise, niin on vielä yksi varma kotikonsti todeta sen olemassa olo. Jatkuu.......""
      ->>>>>>Pelkään pahoin että nuo oireilevat nuoret potilaat saa tässä testissä paljon osumia!
      Klikkaa auki:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/kvht-kvht-altistuneen-oiretesti/


      Tästä on kyse limakalvoilla:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/


      Ja jälleen kerran - Huomioi tämä:
      - Kvht-oireilu poistuu viiveellä (ks.oiretesti) sen hitaammin, mitä vähemmän syöt Prob.bakteereita limakalvojen tuhoutuneiden Prob.bakteereiden tilalle.
      >>>>>>Tämä probiootti bakteerien palautusprosessi tarvitsee prikulleen nämä kolme nimen-omaista bakteeria:
      1. Lactobacillus asidophilus,
      2. Lactobacillus bulgaricus ja
      3. Bifidobacterium.
      Probiootti(mhb)-tuotteessa saa olla lisäksi muitakin probiootteja.

      Rahastavia mh-bakteerituotteita löytyy pilvin pimein, mutta käyttökelpoisia mhb-tuotteita ei ole montaakaan:
      http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-maitohappobakteeri-jauhe-ja-jauhekapseli-tuotteet-suomioikeat-probiootti-bakteerit/


      Milloinkahan näihin ongelmiin suhtaudutaan vakavasti!? Sittenkö vasta kun läpimädät rakennukset ramahtavat ja kuolonuhrit lasketaan sadoissa tuhansissa!?

      Katso iltalehden jutun lopussa oleva video sairastuneista nuorista ja kysy itseltäsi: Haluatko oman lapsesi olevan tässä tilassa!?

      OivaRutanen

    • Ei tilata.

      Monesti olen havainnut Keskisuomalaisen olevan totalitäärisen systeemin peruja.
      Lehti on täysin paikallisen yrityselämän kahlitsema kuin mikäkin yksisilmäinen. Ei julkaise yhtäkään lyhytviestiäni.

    • sdfsdgf

      Tuota keskustelua ei ilmeisesti enää ole. Klikkasin linkkiä ja sivulla luki vain "Yrität katsella olematonta viestiketjua".

    • Keslisuomalaisen mi-

      eleistä SANANVAPAUTTA; Poistetaan kirjoitukset, jotka käsittelee noita paisuvia ongelmia ympäri maapallon! Joidenkin mielestä ongelmat poistuvat kun niistä vaietaan?!

      Asteikolla 4-10 sananvapaudesta Keskisuomalainen saa -4 !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      92
      2205
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      154
      1820
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1343
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      233
      826
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      764
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      749
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      741
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      212
      623
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      597
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      591
    Aihe