tahot osallistumaan päätöksentekoon turvapaikanhakijoista.
Hän myös sanoo ettei turvapaikka päätöksiä pidä höllentää, mutta samassa ottaa esille erään kristityn tapauksen, jollaisissa tapauksissa käytäntö pitäisi muuttaa.
http://www.hs.fi/politiikka/Räsänen Lakia turvapaikan saannista ei tarpeen höllentää/a1305554729234
Olisihan se demokratian ja ihmisoikeuksien vastaista jos Räsäsen ajamat asiat läpi menisi.
-Turvapaikkahakemukset menisi viranomaisten lisäksi kristityille toimijoille ja kristityillä turvapaikanhakijoilla olisi lisäksi etusija.
Räsänen haluaa kristityt
1
<50
Vastaukset
- haluat sika?
Malmon levottomuudet tänne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462