Ajatuksen voimalla tapahtuva evoluutio on maailmassamme kuitenkin vielä lapsen kengissään. Joten luottaako edelleen syvästi uroksen ja naaraan väliseen suhteeseen? Terveisin: Nimim. Oiskohan tuota Pekkaakaan..
Äänestitkö Haaviston Pekkaa?
Ajattelin vaan..
31360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Heti, kun Nexar synnyttää Pekan jälkeläisen äänestän Pekkaa.
Heti, kun Haukio synnyttää Saulin jälkeläisen äänestän Saulia.
Joudut sitten kuiteskin äänestyshommiin sillä tuskin ihan huomenna Pekan vaimo anuksesta jälkeläisen pyöräyttää.
en
Kohta varmaan jenni paksuna,hui hirvitys
Haluatko sanoa, että äänen antaminen Pekalle tarkoittaa uskomista evoluutioon ajatuksen voimalla?
Jokainen äänestäjä saa Suomessa onneksi päättää itse ketä äänestää. Syitä oman ehdokkaan valitsemiselle ei tarvitse puolustella kenellekään. Sen verran kuitenkin sanon, että Pekan äänestäminen ei vaikuta evoluutioon yhtään, vaan heteroparit jatkavat lisääntymistä entiseen malliin.
no en todellakaan
Aloitus on kyllä hiukkasen ala-arvoinen. Itse kannatan vahvasti presidentiksi Haavistoa mutta en silti tunne tarvetta mollata Niinistöä tai Niinistön kannattajia, ei tämä mikään pahis vastaan hyvis -taistelu ole.
11 15=26 onkii niitä poikia.Varmasti haluaisit antaa pekalle muutakin. Vähän lutkutella? Ryystellä ja kurlata?
Oikeestaan tommonen ääliö ei vastausta ansaitsis mutta kerron nyt kuitenkin että ihan normaali hetero ja perheellinen mies olen.
Viimeisimmän gallupin mukaan 33% äänestäjistä aikoo äänestää Pekkaa. Mitähän tästä saa sinun mielikuvituksellasi?
Pitäisikö siis jättää äänestämästä, koska gallupit sanoo että se on turhaa?
Ääänestääkö vai ei, se on sinun päätöksesi. Sitä en kuitenkaan tarkoittanut kirjoituksellani.
Luepa uudestaan nimimerkin "nimimerkki." kommentti ja vastaukseni siihen!
Anteeksi, minun moka.
oletkohan kuitenkaan?
Haavisto on selväsanainen ja humaani mies.
Minä ja mieheni lähdetään kohtapuolin äänestämään Pekkaa.
Haavistolle ääni - se on ääni omalle hyvinvoinnille!
HAAVISTO ON YKKÖNEN. OLEN ANTANUT ÄÄNENI HAAVISTOLLE JA OLEN KEHOITTANUT KAIKKIA TUTTUJANI JA LÄHEISIÄNI ÄÄNESTÄMÄÄN HAAVISTON PUOLESTA.
HAAVISTO ON HUONOMPIOSAISTEN ASIALLA JA MEITÄ ON PALJON, PALJON ENEMPI KUIN VAIN RAHAN LISÄÄMISTÄ AJATTELEVIEN NIINISTÖN KANNATTAJIA. ANNA ÄÄNESI HAAVISTOLLE. MINUUN EI VAIKUTA TIPPAAKAAN, ONKO HÄNELLÄ PUOLISONA MIES VAI EI.
TOTTAKAI MINÄ ÄÄNESTAÄESSÄNI AJATTELEN OMAA ETUANI KUIN SITÄ KENEN KANSSA EHDOKKAANI HENGAA. AJATTELE SINÄKIN.
EMMEHÄN ME ÄÄNESTÄ HYVINVOINTIA JOLLEKIN TOISELLE VAAN ITSELLEMME. MEIDÄN PARASTA ON ÄÄNESTÄÄ HAAVISTOA.
emmehän me äänestä hyvinvointia jollekin toiselle vaan itsellemme!
lainaus lahtelais sialta:
koska nyt on kylmä ilma, niin taitaa pikemminkin käydä niin päin, että sivarihomot jäävät kotiin ja karaistuneet armeijan käyneet heterot lähtevät varmistamaan, ettei presidentinlinnan juhlia isännöi miespari ensi joulukuussa.
en äänestänyt homo-pekkaa tai pahvi-saulia.
Äänesitin SONERA-Miestä. Paras peressa suomelle.
SAULI ON PRESSA!!!!!!!!!!! KANSA ON PUHUNUT. YLTIÖSUVAITSEVAISET VOI OSTAA MATKALIPUN JONNEKIN KAUAS..TERVEMENOA.
Luojalleni (isä ja äiti yhdessä) kiitos tästä lopputukoksesta..
Kiitä mediaa vain. Sehän teitä hölmöuskoisia on kuusi (6) vuotta opettanut miten pitää äänestää.
Heikko älykkyysosamäärä lisää ennakkoluuloja. Sen pystyy monista tämänkin palstan kirjoituksista hyvin päättelemään, mutta nyt asiaa on ihan tutkittukin:
http://www.talouselama.fi/uutiset/tutkimusvaite heikko alykkyysosamaara lisaa ennakkoluuloja rasismiakin/a771157
Ja valitettavasti tyhmät tässä maassa lisääntyy.
Heterot ne tässä maassa lisääntyvät. Kirkkoon kuuluvat mies ja nainen voivat mennä naimisiin. Armeijan käyneet ne maata puolustaa. Onneksi Suomessa säilyy oikea arvomaailma.
Näin on. Homot on hyppineet silmille joka paikassa. Nyt riitti!
Eivät homot ole meidän silmille hyppineet vaan me heterot olemme hyppineet homojen silmille. Sukupuolinen suuntaus on synnynnäinen taipumus. Ei oma valinta. Kaikki kunnioitus Pekalle. Hän on hieno ihminen.
No ei ole ihme ettei Haavisto pärjännyt, kun kannattajat ovat kirjoittamassa alapääjuttujaan jo Onnea Sauli -viestiketjussakin..
Eivät taida olla vielä äänestysiässä nuo kirjoittelijat... ja jos selaat tätä(kin) viestiketjua ylöspäin niin huomaat että syntyy tuota tekstiä "vastapuoleltakin".
Miksei puhuta normipolitiikkaa ? Miks aina alkaa homovääntö, kun tekstissä vilahtaa pöllönsilmä-Pekan nimi ?
Maan äiti H.. Just joo. Ois varmaa tullu kutsu valkosee taloo ja kremlii.
Ulkomaankauppa olisi varmaannii kolminkertaistunu.
Kyllä jotkut on vaa nii älystä vapaata, en ymmärrä!