Ylen radiouutisten mukaan UK:ssa on 100 konservatiivipuolueen kansanedustajaa allekirjoittanut vetoomuksen, jolla halutaan ajaa alas tuulivoimalle annettavat tuet. Konservatiivit on johtava hallituspuolue.
Alkaako tästä dominoefekti tehottoman hörhö-energian alasajamiselle koko Euroopassa?
Yle: UK:ssa halutaan lopettaa tuulivoimatuet!
2
55
Vastaukset
- Sähköteurastaja
Tulikin multa sama uutinen vahingossa.
Itse Daily Mail, herra kiesus!!!!!!!!!!!!!!!
Tämä tieteellinen tutkimus todistaa siis, että rupellinsiivet nostavat päivällä lämmintä ilmaa ylös, ja yöllä päinvastoin, jolloin yhteisvaikutus on ilmastoa
lämmittävä.
Pitää vielä todistaa että Akateemikotkin varoittavat tuulimyllyjen lämmittävästä vaikutuksesta.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2096797/Wind-farms-actually-INCREASE-climate-change-raising-temperatures-warn-academics.html - Vihermies1
Erittäin yllättävää että YLE julkaisee tällaisen uutisen. Ilmeisesti kun Britanniassa tehdään tällaista, se on merkittävämpää kuin jos Espanjassa tai Saksassa puuhataan vastaavaa.
Ai niin. yleisradiolaisten pääuutislähdehän on BBC ja muita maita ei maailmassa olekaan. Tai onhan tietenkin Amerikka, jonka tiedemiehet tietävät kaiken ja ovat aina oikeassa. "Amerikkalaisten tiedemisten mukaan..."
No hyvä silti. Ehkä rupeaa ylekin tuottamaan uskottavaa uutista tästä eteenpäin. Kenties joku siellä verovarojen nauttijoista alkaa ajattelemaankin jotakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh801965Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971683- 1581270
- 59698
- 225697
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6656- 56600
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472