Rokkibaarin avajaiset

kylmärauta

Mikäs tuo tuommonen tapaus?Sotkamo-lehdessä juttua ollut rähinästä.

14

2362

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aena aaki

      Ei se mitään kummallista ollut. Meillä kaikki paikat avataan tällä viisiin

    • Antitappelija

      Jengimiehet kävivät antamassa esimakua tulevasta. Kiertäkää kaukaa kyseinen "rokkibaari." Jos henkenne ja terveytenne ovat teille kalliita.

      • jiihew

        "Prosenttiliike" kuulemma maksellut aluksi vähän kalavelkoja,mikäli nuo essonbaarijutut pitää paikkansa.


      • Syks

        Ettei täällä vain kilpailevan kapakan "kannattaja" sortuisi lapsellisuuksiin.
        Itsestähän se on kiinni miten se ilta sujuu. Yleensä.


      • zzpot
        Syks kirjoitti:

        Ettei täällä vain kilpailevan kapakan "kannattaja" sortuisi lapsellisuuksiin.
        Itsestähän se on kiinni miten se ilta sujuu. Yleensä.

        Tavallaan joskus luotettavista lähteistä saadun tiedon perusteella olisi ollut kyse vuosia sitten tapahtuneen portsarin ampumistapauksen kostaminen jollekin ampujan sukulaiselle.Tiijä häntä sitten... Jotkut veikkasivat prosenttiporukan laajentumis-ja ylenemisaikeita.Kevään kuluessa sen näkee mikä homman nimi oli,tavalla tai toisella.


    • Suomen chigosta

      Se on vakava juttu jos johonkin paikkaan nämä liivimiehet pesiytyy. Siinä on ympärillä lieveilmötä jos toistakin.
      Täällä Lahdessa on tästä ésimerkkiä ihan tarpeeksi.

      t. sotkamolaisten jälkeläinen sotkamolaisen ameriikasta.

      • Roskia baarissa

        Päätekijät on olleet ihan liivittömiä entisiä sotkamolaisia. Molemmat olleet linnassa jossain välissä.


      • Ffossiili

        Niinpä.Kiristyvällä ilmapiirillä on aina varustautumista lisäävä vaikutus.Tässä se nähdään,mitä se globaali suvaitsevaisuus teetättää.


      • hiekkanen
        Ffossiili kirjoitti:

        Niinpä.Kiristyvällä ilmapiirillä on aina varustautumista lisäävä vaikutus.Tässä se nähdään,mitä se globaali suvaitsevaisuus teetättää.

        Vituttaa tuommonen pullistelu.Nämä kouhottajat ei näköjään välitä nistään mitään,paitsi omasta streetkredibiliteetistään.Katu-uskottavuus ennen muuta.Sen kummemmin hyvään liikeideaan puuttumatta(Syke-Klubi)ja sanon,että tämän tyyppisiä baareja pitäisi olla jopa enemmän tämmösillä paikkakunnilla.Haluavatko jotkut tietyt tahot tänne sen saman meiningin,mikä pääkaupunkiseudulla on on ollut jo vuosikausia meneillään!Aiotaanko tappaa hyvä harrastus nimeltään MOOTTORIPYÖRÄILY siten,että poliisipartiot ratsaavat liikenneletkaa ja päästävät humalassa ajelevat rysästä läpi sen takia että jahtaavat HARLEY-DAVIDSONEILLA ajavia?Vittu mitä paskaa.Ja aion tuoda tämän julki omalla nimimerkillä,jota ne kaverit aikoinaan käyttivät meikäläisestä.


    • in memoriam

      minkä taakseen jättää, sen eestään löytää...

    • huuhuuhuu

      haha :DD siipiä oo muualla nähtykään tämän jutun yhteydessä ku huhuilla :DD

    • ?????

      Siis onko joku ollut ihan oikeasti paikalla todistamassa tapahtunut ?? Vai onko jonkun kateellisen provo ???

      • hiekkanen

        Omasta kommentistani (jonka lauantaina raapustin tähän ketjuun) voi rivien välistä lukea sen,että tämä nettikirjoittelu alkaa elää omaa elämäänsä eikä ole mielestäni aiheellista.Näin siis selkokielellä ilman ylimääräisiä sensuroitavia "sivistys sanoja".Tälle huhujen rönsyilyille saisi jo laittaa pisteen.Rautalangasta väännettynä,että jos jotain on ollut niin tutkikoot viranomaiset sitä,eikä mitkään "salapoliisit".JA PISTE.


    • miekkanen

      Mopoteinit riehuvat siellä piripäissään. Mikäpä siinä , vankilaan menossa koska tuomiot alla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2157
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      368
      1303
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      32
      1246
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1068
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      157
      1030
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      876
    7. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      73
      833
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      757
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      62
      751
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      702
    Aihe