Mikäs tuo tuommonen tapaus?Sotkamo-lehdessä juttua ollut rähinästä.
Rokkibaarin avajaiset
14
2359
Vastaukset
- Aena aaki
Ei se mitään kummallista ollut. Meillä kaikki paikat avataan tällä viisiin
- Antitappelija
Jengimiehet kävivät antamassa esimakua tulevasta. Kiertäkää kaukaa kyseinen "rokkibaari." Jos henkenne ja terveytenne ovat teille kalliita.
- jiihew
"Prosenttiliike" kuulemma maksellut aluksi vähän kalavelkoja,mikäli nuo essonbaarijutut pitää paikkansa.
- Syks
Ettei täällä vain kilpailevan kapakan "kannattaja" sortuisi lapsellisuuksiin.
Itsestähän se on kiinni miten se ilta sujuu. Yleensä. - zzpot
Syks kirjoitti:
Ettei täällä vain kilpailevan kapakan "kannattaja" sortuisi lapsellisuuksiin.
Itsestähän se on kiinni miten se ilta sujuu. Yleensä.Tavallaan joskus luotettavista lähteistä saadun tiedon perusteella olisi ollut kyse vuosia sitten tapahtuneen portsarin ampumistapauksen kostaminen jollekin ampujan sukulaiselle.Tiijä häntä sitten... Jotkut veikkasivat prosenttiporukan laajentumis-ja ylenemisaikeita.Kevään kuluessa sen näkee mikä homman nimi oli,tavalla tai toisella.
- Suomen chigosta
Se on vakava juttu jos johonkin paikkaan nämä liivimiehet pesiytyy. Siinä on ympärillä lieveilmötä jos toistakin.
Täällä Lahdessa on tästä ésimerkkiä ihan tarpeeksi.
t. sotkamolaisten jälkeläinen sotkamolaisen ameriikasta.- Roskia baarissa
Päätekijät on olleet ihan liivittömiä entisiä sotkamolaisia. Molemmat olleet linnassa jossain välissä.
- Ffossiili
Niinpä.Kiristyvällä ilmapiirillä on aina varustautumista lisäävä vaikutus.Tässä se nähdään,mitä se globaali suvaitsevaisuus teetättää.
- hiekkanen
Ffossiili kirjoitti:
Niinpä.Kiristyvällä ilmapiirillä on aina varustautumista lisäävä vaikutus.Tässä se nähdään,mitä se globaali suvaitsevaisuus teetättää.
Vituttaa tuommonen pullistelu.Nämä kouhottajat ei näköjään välitä nistään mitään,paitsi omasta streetkredibiliteetistään.Katu-uskottavuus ennen muuta.Sen kummemmin hyvään liikeideaan puuttumatta(Syke-Klubi)ja sanon,että tämän tyyppisiä baareja pitäisi olla jopa enemmän tämmösillä paikkakunnilla.Haluavatko jotkut tietyt tahot tänne sen saman meiningin,mikä pääkaupunkiseudulla on on ollut jo vuosikausia meneillään!Aiotaanko tappaa hyvä harrastus nimeltään MOOTTORIPYÖRÄILY siten,että poliisipartiot ratsaavat liikenneletkaa ja päästävät humalassa ajelevat rysästä läpi sen takia että jahtaavat HARLEY-DAVIDSONEILLA ajavia?Vittu mitä paskaa.Ja aion tuoda tämän julki omalla nimimerkillä,jota ne kaverit aikoinaan käyttivät meikäläisestä.
- in memoriam
minkä taakseen jättää, sen eestään löytää...
- huuhuuhuu
haha :DD siipiä oo muualla nähtykään tämän jutun yhteydessä ku huhuilla :DD
- ?????
Siis onko joku ollut ihan oikeasti paikalla todistamassa tapahtunut ?? Vai onko jonkun kateellisen provo ???
- hiekkanen
Omasta kommentistani (jonka lauantaina raapustin tähän ketjuun) voi rivien välistä lukea sen,että tämä nettikirjoittelu alkaa elää omaa elämäänsä eikä ole mielestäni aiheellista.Näin siis selkokielellä ilman ylimääräisiä sensuroitavia "sivistys sanoja".Tälle huhujen rönsyilyille saisi jo laittaa pisteen.Rautalangasta väännettynä,että jos jotain on ollut niin tutkikoot viranomaiset sitä,eikä mitkään "salapoliisit".JA PISTE.
- miekkanen
Mopoteinit riehuvat siellä piripäissään. Mikäpä siinä , vankilaan menossa koska tuomiot alla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk41214Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661138Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1011020Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470977- 129847
Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt268843Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.68842Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.63744Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan44744Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää392729