sanokaas .onko oikein että prsidentti saa.yli 160tuhatta kuukaudessa ei maksa veroja ei maksa asumiskustannuksia ei maksa ruokaansa ja matkusteleekin kansan piikkiin.kyllä pressan pitäs näyttää esimerkkiä ja osallistua tähän kokoomuksen tekemään .hölmöilyyn jossa suomalaisilta menee rahat muidenmaiden ylläpitoon se on totuus niin kauan kun katainen heiluu pääministerinä niin suomi köyhtyy herrat ei talkoisiin osallistu niillä on niin oppineet verojuristit jotka osaa kiertää verot. maksumiehiä on tavalliset työläiset.jotka hulluina äänestää kokoomusta ja kuvittelee sillä pääsevänsä vihreelle oksalle.minä olen sitä mieltä että eroon eusta .valuuttana voidaan kyllä euroa käyttää.sekin raha minkä suomi maksaa eun jäsenmaksua vuodessa ,auttais monta köyhää ja syrjäytynyttä ihmistä ,siihenhän suomessa ajetaan että perheet voi huonosti ja siksi päässä naksahtaa .tuloksen saa lukea lehdestä tradekiana ja perhesurmina.pien yrittäjiä ajetaan ahtaalle verotetaan mitä enemmän teet tötitä sitä enemmä maksat veroja, oravanpyörä on valmis.eläkeläiset taistelee alle 700euron kk tulolla maksaa asumisensa ruokansa lääkeensä itse.en voi muuta sanoo kun hävetkää suomen ahneet herrat.se on saulil näytön paikka onko hän koko kansan pressa.vai onko rajana kehä 3
verot
5
<50
Vastaukset
Asiaa, mutta melko yleisen tason turhautumista. Keskity ja kirjoita yksityiskohdista. Ei tietenkään Sauli ole koko kansan presidentti - hän ajaa suurituloisten etuja.
- AT1
Ei tässä ole mitään ihmeteltävää, sen saatte mitä äänestätte, tyhmille tyhmät päättäjät, katselette lampaina vaan ja kummastelette kuin idiootti, minne menee kaikki rahat, minne menee kaikki työpaikat, miksi en saa sosiaaliapua.
Niin kauan kun äänestät vanhaa "paskaa" niin kauan mikää EI TULE MUUTTUMAAN.
Jos taas haluat muutosta, äänestä sitö myös, niin helppoa se on, ääni itsellesi.
MUUTOS 2011 - nyt vastako
Asia ei varmaankaan aiheuttanut sinulle omantuntosi kolkutusta vaikka tiesit paljonko Halonen saa kuussa .Mutta nyt olet valpastunut.
Kuulunetko myöhäisherännäisyyteen. - Näin.
Kyl kehä III:n sisäpuolellakin on köyhiä joita turhauttaa Niinistön valitseminen presidentiksi. Tai ei tarvitse olla köyhäkään, mutta kyllähän tämä eriarvoistuminen vituttaa. Ja en nyt lietsoisi mitään maantieteellistä vastakkainasettelua, vaan ihan yhteiskuntaluokkaerojen syveneminen.
- free at last
Aloittaja on tyypillinen vasemmistolainen joka ei ymmärrä rahasta yhtään mitään. Presidentin palkkio on 160 000€ vuodessa ei kuukaudessa. Se on vain noin kolme kertaa se mitä normi insinööri työssään tienaa. Lisäksi se on virka johon jokaisella on periaatteessa mahdollisuus hakea. Niinkuin Haavistostakin nähtiin. Jos ei Niinistö ole koko kansan presidentti, nin joka tapauksessa suuremman osan kuin edeltäjänsä Kekkosta lukuunottamatta olivat. En voi oikein ymmärtää vasemmiston demokratia-ajattelua. Demokratiaa olisi vain se mikä sopii heille.
"Niin kauan kun äänestät vanhaa "***** niin kauan mikää EI TULE MUTTUMAAN
Jos taas haluat muutosta, äänestä sitö myös, niin helppoa se on, ääni itsellesi."
Näin juuri tapahtui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892158Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1381796- 1731333
- 229805
- 65744
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211619- 49587
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </347550