verot

anjaelina

sanokaas .onko oikein että prsidentti saa.yli 160tuhatta kuukaudessa ei maksa veroja ei maksa asumiskustannuksia ei maksa ruokaansa ja matkusteleekin kansan piikkiin.kyllä pressan pitäs näyttää esimerkkiä ja osallistua tähän kokoomuksen tekemään .hölmöilyyn jossa suomalaisilta menee rahat muidenmaiden ylläpitoon se on totuus niin kauan kun katainen heiluu pääministerinä niin suomi köyhtyy herrat ei talkoisiin osallistu niillä on niin oppineet verojuristit jotka osaa kiertää verot. maksumiehiä on tavalliset työläiset.jotka hulluina äänestää kokoomusta ja kuvittelee sillä pääsevänsä vihreelle oksalle.minä olen sitä mieltä että eroon eusta .valuuttana voidaan kyllä euroa käyttää.sekin raha minkä suomi maksaa eun jäsenmaksua vuodessa ,auttais monta köyhää ja syrjäytynyttä ihmistä ,siihenhän suomessa ajetaan että perheet voi huonosti ja siksi päässä naksahtaa .tuloksen saa lukea lehdestä tradekiana ja perhesurmina.pien yrittäjiä ajetaan ahtaalle verotetaan mitä enemmän teet tötitä sitä enemmä maksat veroja, oravanpyörä on valmis.eläkeläiset taistelee alle 700euron kk tulolla maksaa asumisensa ruokansa lääkeensä itse.en voi muuta sanoo kun hävetkää suomen ahneet herrat.se on saulil näytön paikka onko hän koko kansan pressa.vai onko rajana kehä 3

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiaa, mutta melko yleisen tason turhautumista. Keskity ja kirjoita yksityiskohdista. Ei tietenkään Sauli ole koko kansan presidentti - hän ajaa suurituloisten etuja.

    • AT1

      Ei tässä ole mitään ihmeteltävää, sen saatte mitä äänestätte, tyhmille tyhmät päättäjät, katselette lampaina vaan ja kummastelette kuin idiootti, minne menee kaikki rahat, minne menee kaikki työpaikat, miksi en saa sosiaaliapua.

      Niin kauan kun äänestät vanhaa "paskaa" niin kauan mikää EI TULE MUUTTUMAAN.

      Jos taas haluat muutosta, äänestä sitö myös, niin helppoa se on, ääni itsellesi.

      MUUTOS 2011

    • nyt vastako

      Asia ei varmaankaan aiheuttanut sinulle omantuntosi kolkutusta vaikka tiesit paljonko Halonen saa kuussa .Mutta nyt olet valpastunut.
      Kuulunetko myöhäisherännäisyyteen.

    • Näin.

      Kyl kehä III:n sisäpuolellakin on köyhiä joita turhauttaa Niinistön valitseminen presidentiksi. Tai ei tarvitse olla köyhäkään, mutta kyllähän tämä eriarvoistuminen vituttaa. Ja en nyt lietsoisi mitään maantieteellistä vastakkainasettelua, vaan ihan yhteiskuntaluokkaerojen syveneminen.

    • free at last

      Aloittaja on tyypillinen vasemmistolainen joka ei ymmärrä rahasta yhtään mitään. Presidentin palkkio on 160 000€ vuodessa ei kuukaudessa. Se on vain noin kolme kertaa se mitä normi insinööri työssään tienaa. Lisäksi se on virka johon jokaisella on periaatteessa mahdollisuus hakea. Niinkuin Haavistostakin nähtiin. Jos ei Niinistö ole koko kansan presidentti, nin joka tapauksessa suuremman osan kuin edeltäjänsä Kekkosta lukuunottamatta olivat. En voi oikein ymmärtää vasemmiston demokratia-ajattelua. Demokratiaa olisi vain se mikä sopii heille.

      "Niin kauan kun äänestät vanhaa "***** niin kauan mikää EI TULE MUTTUMAAN
      Jos taas haluat muutosta, äänestä sitö myös, niin helppoa se on, ääni itsellesi."

      Näin juuri tapahtui.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2158
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      138
      1796
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1333
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      229
      805
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      744
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      721
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      60
      720
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      619
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      587
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      47
      550
    Aihe