Täältä löytyy ilmaiseksi todella laadukasta opiskelumateriaalia.
Monta tuntia luentoja m.m evoluutiosta.
http://www.hhmi.org/biointeractive/
Raamattu roskakoriin ja opiskelemaan
4
122
Vastaukset
- Sana
Humpuukin sijasta kannattaa ryhtyä opiskelijaksi tänne: http://www.moody.edu/
- Opiskelu kannattaa
Jos kukaan ei olisi opiskellut tuota "humpuukia" kuolisimme edelleen 30 vuotiaina sairauksiin johon tänä päivänä löytyy lääkkeitä.
- Älä mene kadotukseen
Miksi opiskella jotain sellaista, jota ei ole olemassakaan???
EvoluutioTEORIA on ainoastaan 150 vuotta vanha ja se on pelkkä teoria, jonka tiedemiehetkin ovat jo hylkäämässä, sillä kukaan ei voi selittää niitä valtavia aukkoja, jotka tuo evoluutio-harhaoppi sisältää.
Luomis-opissa eli kreationismissa ei sen sijaan ole minkäänlaista ristiriitaa: Jumala loi maailman ja kaikki mitä siinä on sekä muutkin planeetat avaruuksineen.
Vain ylpeät ja pahat ihmiset kieltävät Kaikkivaltiaan Jumalan, mutta meidän kolmiyhteinen Jumalamme EI salli itseään pilkattavan ja pilkasta ja epäuskosta Jumalaa kohtaan, saa jokainen asianomainen vastata ennemmin tai myöhemmin Raamatun ilmoittavalla tavalla iankaikkisella kadotuksessa, ellei tee parannusta ja rukoile Jeesusta elämäänsä.- Opiskelu kannattaa
"EvoluutioTEORIA on ainoastaan 150 vuotta vanha ja se on pelkkä teoria"
VAIN TEORIA:sta voit lukea tuolta:
http://cs.joensuu.fi/~vtenhu/kretsuvastaukset.html
Se on sen verran usein esitetty väärinkäsitys (kretu-propaganda) että siihen ei jaksa kohta edes vastata enää.
Kyllä, teoria on ainoastaan n.150v vanha. Mitä sitten?
Meinaatko että ihminen tulee vuosi vuodelta tyhmemmäksi, eikä sen takia "uusi" teoria voi olla oikea?
On niitä vanhempia luomissatuja kuin Raamatun luomissatu. Sinun logiikalla satu on sitä oikeampi, mitä vanhempi se on?
"jonka tiedemiehetkin ovat jo hylkäämässä, sillä kukaan ei voi selittää niitä valtavia aukkoja, jotka tuo evoluutio-harhaoppi sisältää."
Unohdit laitaa linkin siihen uutiseen jossa tästä hylkäämiosestä kerrotaan.
Itse en ole sellaisesta kuullut.
"Luomis-opissa eli kreationismissa ei sen sijaan ole minkäänlaista ristiriitaa: Jumala loi maailman ja kaikki mitä siinä on sekä muutkin planeetat avaruuksineen."
Ei Kalevalan luomis-opissakaan ole mitään ristiriitää. Maailma tuli Sotkan munasta.
Tietellinen tutkimus ei ole mitään filosofiaa, vaan tiedettä. Tiede vaatii todisteita.
Luomissadussa nämä puuttuvayt kokonaan.
Jos minä sanon: Maailmankaikkeus syntyi lohikäärmeen ilmavaivojen seurauksena, niin siinäkään ei ole mitään ristiriitää. Ei tosin todisteitakaan.
"Vain ylpeät ja pahat ihmiset kieltävät Kaikkivaltiaan Jumalan"
Vain hölmö uskoo asioihin ilman todisteita va valitse juuri sen maan jumalan mihin on sattunut syntymään. Jos olisit syntynyt Iranissa, uskoisit Allahiin. Jos olisit syntynyt Intiaan, uskoisit Krishnaan.
Evoluutioteoria taas on globaali. Todisteet ovat objektiivisia faktoja ja toimii kaikkialla maailmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462