muuttaa. Näin se menee demokratiassa ja Suomi haluaa mielellään kutsua itseään demokratiaksi, eikös vaan?
Sellainen laki jolla ei ole kansan enemmistön hyväksyntä pitää
12
57
Vastaukset
- persua mölinää
Hienoa pohdiskelua persulta! Milloin lopetatte turhan vähemmistöjen sortamisen netissä ja siirrytte demokraattiseen toimintaan! Lakejahan on enemmistön erittäin helppo muuttaa!
- Monikko?
Miksi puhut monikossa vähemmistöistä?
RKP ja keinotekoinen kaksikielisyys on se, joka sortaa muita vähemmistöjä!
Suomalaisten suuri enemmistö on valmis suomaan kaikille yli sadalle vähemmistöllemme yhtäläiset oikeudet.
Vain surupoliitikot ja heidän bulvaaninsa on tasavertaisuutta vastaan! - oikeudenmukaisuutta!
Milloin lopetatte turhan vähemmistöjen sortamisen netissä ja siirrytte demokraattiseen toimintaan!
Joo kysyn kuten eräs toinenkin, että miksi puhut vähemmistöistä monikossa?
Sitten kun kaikki vähemmistöt ovat samanarvoisia voidaan puhua oikeudenmukaisuudesta. Nyt yksi vähemmistö ottaa kaiken ilon irti yhteiskunnan yhteisistä saavutuksista. Pitäisi jakaa niin, että muillekin vähemmistöille riittäisi annettavaa.
- -antidemari
Mutta kun Suomi on aristokratia, vaikka vallan perintä tapahtuukin hieman toisella tavalla. Se tapahtuu sentään vaaleilla mutta jos vasta sitten sitten se on demokraattinen demokratia kun jokaiselle annetaan sama rahasuma jolla pitää pärjätä.
- mielenkiintoista..
Paljonko Soinin pitää jakaa 7 miljoonan puoluetustaan kaikille persuille, että he pärjäisivät?
- pedro5
mielenkiintoista.. kirjoitti:
Paljonko Soinin pitää jakaa 7 miljoonan puoluetustaan kaikille persuille, että he pärjäisivät?
Paljonko Soinin pitää jakaa 7 miljoonan puoluetustaan kaikille persuille, että he pärjäisivät?
- kyllä sillä summalla on hyvä lähteä purkamaan tätä suomalaista mätäpaisetta mutta kyllähän se vie vähän aikaa. Mätäpaiseitten hoitaminen on yleensäkin melko työlästä ja aikaavievää puuhaa. Mutta kyllä pahimmat paiseet hoidetaan kuntoon takuuvarmasti. - Ohhoh!
mielenkiintoista.. kirjoitti:
Paljonko Soinin pitää jakaa 7 miljoonan puoluetustaan kaikille persuille, että he pärjäisivät?
Kappas kun nettisveko on kerrankin ja viimeinkin kiinnostunut puolueiden rahoituksesta, kun suomenmielinen puolue MYÖS saa oman osansa laillisista tuista!
Teidän svekojen tekopyhyys on pohjaton....
- keep it simple..
Hienoa pohdiskelua persulta! Milloin lopetatte turhan vähemmistöjen sortamisen netissä ja siirrytte demokraattiseen toimintaan! Lakejahan on enemmistön erittäin helppo muuttaa!
Kopioin kysymykseni, koska aloittajan otsikko on:"Sellainen laki jolla ei ole kansan enemmistön hyväksyntä pitää MUUTTAA!"
Jos persuilla on rahaa, niin mitä puuttuu lakien muuttamiseksi?- Toistan!
Milloin RKP eli surut lopettavat muiden vähemmistöjen sortamisen?
- walls have ears..
Kerro joku esimerkki LAINVASTAISESTA sortamisesta?
- 4711
Kyllä vaatiminen omakielisestä koulusta ja sööörviisistä on muitten vähemmistöjen sortamista ja jopa halveksimista, EI HEILLÄ OLE NÄITÄ PALVELUITA!
- pablo5
4711 kirjoitti:
Kyllä vaatiminen omakielisestä koulusta ja sööörviisistä on muitten vähemmistöjen sortamista ja jopa halveksimista, EI HEILLÄ OLE NÄITÄ PALVELUITA!
"Kyllä vaatiminen omakielisestä koulusta ja sööörviisistä on muitten vähemmistöjen sortamista ja jopa halveksimista, EI HEILLÄ OLE NÄITÄ PALVELUITA!"
Muut vähemmistöt sopeutuvat suomalaiseen yhteiskuntaan mutta yksi vähemmistö tekee poikkeuksen nämä RUOTSALAISET!!! Jostain kumman syystä he kuvittelevat olevansa RUOTSALAISIA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462