Työpöydälläni on paljon linkkejä ja muuta. Haluaisin salata oman näkymäni ja loin käyttäjätilin. Tili ei alkaneut toimimaan heti niin komennolla contol password2 sain laittettua näpin kohtaan "kysy salasana aina kirjautuessa". Kun kirjaudun salasanaa kysytään ja pääsen sisään mutta työpöytä on aivan muuta kuin se oli alkutilanteessa. Siellä ei ole linkkejäni, outlook ei toimi jne. Missä vika ?
Työpöydän näkymän säilyttäminen
Please auttakaa
2
64
Vastaukset
- sdfgv3
Joo, kohta ei toimi koko windows, yritä perua tekemisesi, jos vaikka lähtis toimimaan. Voi olla ettei tuota salasanaa saa peruttua, mutta yritä.
- muuan mies
Uudella käyttäjällä ei ole työpöydällä muita kuin oletuslinkit. Sinun linkkisi on vielä alkuperäisen käyttäjän (Admin) työpöydällä. Kirjaudu sille tilillä ja siirrä linkit itsellesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892128Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361776- 1801326
- 241794
- 67732
- 59718
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </340514