Suomen arvonnatko rehellisiä?

rehellisyys maan...

Arvonnat Suomessako rehellisiä, niin varmaan? Pitäisikö julkaista vaikka
1kk:n arvotut rivit kenossa - eiköhän siitä näe, miten ne menee ja varmaan on sattumalla ja todennäköisyydellä sormensa pelissä kun tietokone ja pallot arpovat samoja numeroita peräkkäisinä arvontakertoina ja samat numerot kummassakin arvonnassa loistavat viikkokausia poissaolollaan. Rehellistä, just joo.

Tulkaas kuulkaa veikkauksen edustajat telkkariin vakuuttamaan kenon ja loton rehellisyys ja vastaamaan asiakkaiden kysymyksiin.

12

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kenoisti

      No, herran tähden. Tietenkin niissä on samojakin numeroita kun aina arvotaan numerot 1 - 70 Jos alkaisi tulla yli 70 numeroita niin silloin olisi syytä ihmetellä.

    • Aivot toimimaan

      No johan jo, tottakai tulee samojankin numeroita, mutta tuskin kahdella eri menetelmällä (illalla palloilla ja päivällä tietokoneella) tule jatkuvasti peräkkäisinä arvontoina samoja numeroita. Aivot toimimaan!

      • achtun

        no laittaa illalla samat numerot, kuin päivällä.

        rahaa ropisee :D


    • se siitä

      Oiskohan niin, että ennen varsinaista palloarvontaa tehdään koearvonta (muistaakseni sellaisesta ovat sisäasiainministeriön virkamiehet kertoneet jollekin viesteissään) ja katsotaan, minkälaisia rivejä sieltä pelattuna illalla löytyykään ja jos on samoja numeroita kuin päivällä niin sitten poistetaan(johtuneeko siitä, että kokonaisia numerosarjoja useasti on pois) tietyt numerosarjat - eli teet miten tahansa - koskaan ei tule voittoja. Ja päivällä onkin sitten tietokonearvonta eli luultavasti sillä nähdään mitä numeroita on pelattu ja sen mukaan tulee rivi. On kokemusta seuraavasta: jos olemme pelanneet alkupään numeroita useita lappuja niin aivan varmasti ne loistavat poissaolollaan ja muutenkin verratuna 30, 40. 50 ja 60-sarjojen numeroihin, loistavat ne poissaolollaan huomattavasti ennemmän kuin nämä muut sarjat. Johtuneeko siitä, että ihmiset ovat kestona pelanneet paljon syntymäakojaan, joissa luonnollisesti ei paljon 30:tä eteenpäin ei numeroita esiinny.

      • se siitä

        -oiskohan- , -johtuneeko-, -ja jos-, -koskaan-, -jos-, -aivan varmasti-, -muutenkin-,-huomattavasti enemmän-,-johtuneeko-


    • ulipulivoivuli

      Hohhjoijaa kun haukotuttaa. Eikös tämä ole nyt jo aika väsynyttä toistoa. Näiden "arvonnat ovat epärehellisiä" juttujen kiinnostavuusarvo on aika nolla.

      Viimeisen kolmen vuoden aikana kerran viikossa joku katsoo velvollisuudekseen aloittaa saman väitteen uuudestaa. Eikös riittäisi ihan yksi loputon viestiketju jonne voisi purkaa huijausväitteensä? Ei siinä muuta, mutta tolkulliset jutut hukkuvat jatkuvaan spämmäyksen sekaan.

      Mitään uutta näiden väitteiden perusteeksi ei ole tuotu, aina samat tylsät jaaritukset. Olisi edes joskus jotain mielenkiintoisia näkökulmia, vaan ei ole. Lienee jopa sama kirjoittaja näiden takana. Niin on samanlaisia väitteet.

    • Toim.Joht Nieminen

      Veikkauksen arvonnat ovat täyttä humpuukia. Luottamus yhtiön toimintaan on pyöreä 0.
      Veikkauksen ahneudella ei ole mitään rajaa.

      • muistutan vaan

        Veikkauksen toiminnan päämäärä ei ole olla antelias hyväntekijä asiakkaitaan kohtaan.


    • oölkmm

      Menkään urputtajat nurkkaan häpeämään , kyllä Veikkauksen toiminta on täysin rehellistä.Tästä osoituksena on se ,etten minä ole saanut isoja voittoja.

    • Tmi Foliohattu

      Vuosituhannen vatipääpalkinto tämän ainaisen nalkutuksen "sarja se se taas poissa" yms. armottomalle yritykselle. Sä varmaan mietit tuota salaliittoteoriaasi öisin, paskalla käydessä ja käteen vetäessäkin.

      Palkinnon voit lunastaa seiskan asiakaspalvelusta. Kerro vain "vatipääsi" koko, niin sattuu foliohatun koko kohilleen.

    • On se reheillstä. Ette vaan tunnu tajuavan miten epätodenäköisiä ne voitot ovat ja siksi, ette voita juuri koskaan.

    • 2+12

      montako senttiä saat veikkaukselta joka postauksesta missä mainostat viekkauksen rehellisyyttä?
      vai oletko kenties kuukausipalkalla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      58
      1685
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1344
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      127
      1260
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      140
      1064
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      907
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      339
      849
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      734
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      654
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      653
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      612
    Aihe