Kyllä käy sääliksi näitä nuoria miehiä,jotka aineiden avulla hankkivat itselleen nopeasti lihaksia. Agressiivistä käyttäytymistä ja väkivaltaa...Miksi tälläistä hyväksytään saleilla ja seuroilla?? Onko näin,että heikot sortuu aineisiin? Eikö kilpailuissa ole mitään kontrollia? Sain tiedon erään nuoren miehen kuolemasta ja en voi muuta kuin ihmetellä!!!!Hän voi huonosti psyykkisesti ja katosi. Nyt löydetty kuolleena!!! Ajattelen vain vanhempia ja sisaria!!! Rip K..!!!
kehonrakennus
4
110
Vastaukset
- aaaaaaaaaa111111
Agressiivista käytöstä ja väkivaltaa ilmenee niillä jotka niiden hormoonien lisäksi vetelee viinaa ja huumeita..
Monet on satunnaisnostelijoita jotka vetää nimenomaan niitä huumeita ja viinaa ja sitte päättää haluta paremmin lihaksia hormooneilla, eihän se nyt tietenkään tee hyvää päälle.. Mun mielestä ne on vaan vitun typeriä eikä mitään ansaitse saada mitään myötätuntoa tai sääliä.. - Mitä Ihmettä????????
Hormooneihin johtavia kuolemia on todella vähän, saisit käyttää yli 20vuotta semmosia määriä jotta niistä henki lähtisi. Kukaan nuori ei hormoonien käyttöön kuole. Nekään ei ole ilmaisia ja suuret annokset vaatisi aivan huikeita summia. Suoraan näitä kuolemia ei ole pystytty näyttämään, kun ei ne tapa tosta noin vaan niin kuin monet luulee. Miljoonia kuolee enemmän alkoholiin ja tupakkaan vuosittain.Olisit näistä 13v teineistä mitkä vetää röökiä ja kaljaa enemmän huolissas. Miten hormoonit "tappaa" ? On katsos ollut jotain piileviä sairauksia ja droppien vetäminen sitten jouduttaa noita sairauksia. Eikä normaali jamppa tule aggressiiviseksi dropeista. Jos on muutenkin aggressiivinen niin se voi korostua. Huumeita ei kannata laskea tähän, ne eivät kuulu millään tapaa kehonrakennukseen. Mistä sä tiedät onko joku käyttäny jotain? Se voi olla muuten vaan iso (bulkannut koko elämänsä) ja vihainen persoona. Turha aina syyttää lääkeaineita. Ei kannata huudella asioista mistä ei tiedä mitään. Ei missään kuntosaleilla tai seuroissa? kukaan ole väkivaltainen tai agressiivinen. Mistä sä keksit näitä? Oletko sä kateellinen jollekkin? Ei muiden tekemiset kuulu sulle. Mulle jos tulisit tämmöistä paskaa selittämään niin läpsäisin poskelle. Anna toisten tehdä mitä haluavat, ei muiden tekemiset sulle kuulu. Ihme mistä näitä " no life" ihmisiä löytyy kitisemään joka asiasta.
Menisit vaikka lenkille sieltä sohvaperuna pullukka!
Ihan tiedoksi, niin kehonrakennus kilpailuissa Suomessa tai maailmalla ei ole testejä. Classic Bodybuilding ja muissa naturaali kilpailuissa taasen on. Nyt keskityt omiin juttuihisi, anna olla viimeinen kerta kun puutut toisten asioihin. Se että toisella on psyykkisiä häiriöitä ei tee hänestä mitään roinan käyttäjää. Jos sulla ei ole todisteita niin ole hiljaa. Suomessakin on niin paljon lahjakkaita iso lihaksisia kavereita. Toiset on tehny 10-20vuoden työn ja sä tuut tänne meuhkaamaan hormoonien käytöstä. Anna olla viimeinen kerta!- emartina
Oletpa agressiivinen!!!! Onneksi on vielä ainakin sana vapaa. En kirjoittaisi,jos en tietäisi!!! Hyvää päivän jatkoa sinullekin!!
"nuoria miehiä,jotka aineiden avulla hankkivat itselleen nopeasti lihaksia."
-nämä diskohauiksia treenaavat poikaset ovat surkuhupaisia tapauksia. X)
Kun ei kärsivällisyys ja tieto/taito riitä pitkäjänteiseen treeniin vaan jo kuukaudessa pitäisi näyttää Jay Cutlerilta. Tällaiset poikaset yleensä kyllä lopettavat treenit melko nopeeta ja siitä ei heille tule elämäntapaa. Kun ne roinaamalla hankitut "lihakset" lähtee yhtä nopeasti kuin tuleekin kun käytön lopettaa...
"Miksi tälläistä hyväksytään saleilla ja seuroilla"
-voimannostoseurat eivät sitä hyväksykkään.
Mutta miten mielestäsi esim joku peruskuntosali voisi puuttua asiaan? Realistisesti ajatellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462