... että EOK:n Ilkka Pitkänen haluaa mahdollisimman nopeasti saada päämiestensä jutut oikeuden ratkaistavaksi. Täällä ollaan väitetty, että Ilkka Pitkänen ei missään nimessä ole sanonut, että vasta pääjutun jälkeen hänen päämiestensä asiat pitäisi ratkaista. Pulustusrintama on kuulemma vaatinut pikaisia päätöksiä.
Mitäs tämä sitten on? Sotiiko yhtään pulustusrintaman kertomaa vastaan?
"""""Ja höpöjä ... AdaFlinkKäyttäjän viestit15.10.2010 10:42
... puhut. Pitkänenhän nimenomaan vajaa vuosi sitten joulukussa totesi, että ekana "pääkäsittely" ja sitten vasta jäsenten asia. Se lykkäyshän oli Pitkäselle "erävoitto".
Pitkänen totesi EOK:lle joulukuussa 2009 näin:
""""""Asiaa koskeva oikeudenkäynti on järjestetty aivan liian aikaisin. - WinCapitan pääepäillyt tulisi ensin saada syytteeseen ja vasta sen jälkeen tulisi pohtia jäsenten mahdollista syyllisyyttä, sanoi Ilkka Pitkänen. Puolustus vaatii myös saada käyttöönsä tutkinta-aineistoa, jos se ei onnistu, niin syytteet tulee hylätä, jatkoi Pitkänen.""""
Tässä linkki aiheeseen:
http://eok.fi/eok/index.php?option=com_content&task=view&id=337&Itemid=64
Eli ei ollut Pitkäsenkään mukaan valmis päätettäväksi joulukuussa 2009.
Ja mitaan ette voi...
Täällä on paljon mesottu siitä ...
4
198
Vastaukset
- GIDEONI!!
Et näköjään ymmärrä lukemaasi.
Siksipä elämäsi menee näitä juorupalstoja tsekkaillessa.
Täältä löydät myös kaltaisesi. ONNEA VALITSEMALLESI URALLE!- SIMEON!!
Kylläpäs nyt giideoni suuttui. Paljonko rahojasi on takavarikossa? Uskallatko kulkea kylällä valoisan aikaan. Onko leukaluusi parantunut?
- 13+8
---Täältä löydät myös kaltaisesi. ---
Pata kattilaa soimaa :DDD No kerrohan, jotta miksi Pitkäsen setä haluaa jarrutella sponsorien oikeudenkäyntiä? No siksi, että se saa palkkion jokaisesta "vakuustakavarikko"-jutusta. Se on Pitkäsen etu, että vakuustakavarikkot uusitaan 4 kuukauden välein. Nimenomaan Pitkänen on vaatinut, että pääjuttu ensin ja sitten vasta sponsorien jutut.
Ja mitaan ette voi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462