Ruotsalainen kansanpuolue näpäytti Kouvolalaisia. Oikeusministeri Annamaija Henrikson siirsi 80 duunaria oikeuslaitoksesta Kuopijoon. Kun Rajanylityspaikkojen läheisyydessä Kunnat rupesi vaatimaan kouluihin Venäjänkielenopetusta Ruotsin tilalle. Rkp meinaa et vähennetään väkeä niin kaakonkulma tyhjenee ja vaatimukset vähenee.
Väkeähän RKPläiset haluaa lisää vain Närpiöön Et na saa tehdä niistä kielipuoli Suomalaisi, puhu ny sit siinä indokiinaa ,ruottia ja Suomea kun suomessa kerran ollaan. Näitä mönkertäjiä liikkuu sit pitkin Suomea jotka ei ymmärrä miten heille on opetettu Ruotsia kun 95 % puhuu Suomea, ei voi todeta kuin sano se.
RKP NÄPÄYTTI vaalimaata.
1
<50
Vastaukset
- Kuopijon Kattainen
Karjalan lennostolla on Siilinjärvellä 400 työntekijää. Hornetit siirretään Pirkkalasta sinne, sinne, sinne pääministeri Kataisen kotikuntaan.
Kuopiossa toimii myös hätäkeskus, kun taas keski-Suomi ja Lappi ovat ilman hätäkeskuksia sen jälkeen kun entisen sisäministeri Holmlundin (kok) hätäkeskusjärjestelmä uusitaan siten, että hätäkeskukset jäävät kokoomusministereiden (Holmlundin ministerikaudella) äänestyspiireihin. Holmlundin kotikuntaan Poriin siirrettiin Tampereen suuri hätäkeskus.
Nyt kokoomuslainen oikeusministeri Henrikson siirtää oikeuslaitoksen Kuopioon - ei Kouvolaan. Ei tässä mitään näpäytetä, vaan suositaan kokoomuslaista pääministeriä Jyrki Kataista. Kokoomus haluaa näin palkita Kataista äänestäneitä ja huolehtia siitä, että tulevissakin vaaleissa kokoomusta Savon "piäkaupungissa" iänestettään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462