Ystävän kautta sain kupongin, jolla saisi SHELL HelmiSimpukassa ilmaiset kahvit munkin kanssa. Sattui matkan varrelel SHELL Kasurila Siilinjärvellä. - Juu, noi kupongit käy, ottakaa tuolta.
Olisi otettu, mutta munkkeja ei ollut.
- Hetkinen.
Meni tosi pitkä hetkinen, ja sitten kassatyttö palasi.
- Meillä ei ole munkkeja, menkää muualle. Kuopiossa on ainakin Päivärannassa SHELL.
Olihan siellä ja kahvio. Näytti olevan vino pino munkkejakin.
Mutta..
- Ei noi kupongit käy meillä, menkää Kasurilaan!
No ei tasan tarkkaan menty.
Kiitos pahasta mielestä ja tärvätystä imagostasi, SHELL.
Alkeellinen asiakaspalvelu olisi antanut korvaavan tuotteen tilalle. Sitä ei saanut pyytämälläkään.
Eli näin palvelee SHELL.
SHELLIN kahvi ja munkki huijauskupongit
22
1508
Vastaukset
- Sulo Wilen
Tästä minä nyt mieleni pahoitin.
Rintaan pistää ja pyörryttää. - BMW_boy(rich)
sHell onkin nykyään pelkkä ST1, kierrän kaukaa.
Palvelutankkaus on typerää, ihan kuin en itse osaisi autoani tankata.- 15+8
Suomalaisiin on niin iskostettu itsepalvelu, että ihan pahaa tekee. Jos joku eurolla tankkaa, niin olet köyhä, jos et raaski maksaa.
- Ei köyhä mutta pihi
15+8 kirjoitti:
Suomalaisiin on niin iskostettu itsepalvelu, että ihan pahaa tekee. Jos joku eurolla tankkaa, niin olet köyhä, jos et raaski maksaa.
Miksi maksaisin palvelusta jota en tarvitse enkä halua ?
Eikä ole rahasta kiinni, en vain tunne velvollisuudeksi ostaa palvelua jota en halua.
Jos et palvelua tarvitse niin olet typerä jos siitä maksat. - BMW_boy(rich)
15+8 kirjoitti:
Suomalaisiin on niin iskostettu itsepalvelu, että ihan pahaa tekee. Jos joku eurolla tankkaa, niin olet köyhä, jos et raaski maksaa.
Se euron maksaminenhan on vapaaehtoista, eikä asia siitä ole kiinni. En halua, että "hyeena" hyökkää heti kimppuun, kun kurvaan autollani huoltoasemalle.
Shellillä en tankkaa enää senkään vuoksi, koska bensa on ST1:n tavaraa. - Pepsodent boy
BMW_boy(rich) kirjoitti:
Se euron maksaminenhan on vapaaehtoista, eikä asia siitä ole kiinni. En halua, että "hyeena" hyökkää heti kimppuun, kun kurvaan autollani huoltoasemalle.
Shellillä en tankkaa enää senkään vuoksi, koska bensa on ST1:n tavaraa.Voin yllättää teidät kertomalla että ne huoltoasemien bensat tulee kaikki samasta hanasta öljysatamassa. Eli samaa kuraa joka asemalla.
- nesteeläinen
Pepsodent boy kirjoitti:
Voin yllättää teidät kertomalla että ne huoltoasemien bensat tulee kaikki samasta hanasta öljysatamassa. Eli samaa kuraa joka asemalla.
Eihän ne bensat tule öljysatamasta, vaan Nesteen jalostamolta.
- Pepsodent boy
nesteeläinen kirjoitti:
Eihän ne bensat tule öljysatamasta, vaan Nesteen jalostamolta.
Juuri tätä tarkoitin. Jokatapauksessa sama hana kaikilla.
- nestettä päässä
Pepsodent boy kirjoitti:
Juuri tätä tarkoitin. Jokatapauksessa sama hana kaikilla.
Olen kuullut tarinoita, jonka mukaan välillä jotkut bensafirmat ostavat laivalastillisen keittoa muualta. Eli ettei aina kyseessä olisi Nesteen tavaraa.
http://www.talouselama.fi/tyoelama/bensaa suonissa/a2047596 - fakta?
nestettä päässä kirjoitti:
Olen kuullut tarinoita, jonka mukaan välillä jotkut bensafirmat ostavat laivalastillisen keittoa muualta. Eli ettei aina kyseessä olisi Nesteen tavaraa.
http://www.talouselama.fi/tyoelama/bensaa suonissa/a2047596Uutinen on tehty 2004 ja päivitetty heti 2008. Ei se ihan tarkkaan ottaen sanonut että polttoaine tulisi jostain muualta, se vain pyöritteli mahdollisuuksia tuontiin.
Kerro kun tiedät jotain uutta.
- V-Poweria
Ei ole paljon vaihtoehtoja, niin pitää käydä Shellillä. ABC-keskittämisbonus asemalla en käy muuta kuin kusella.
Mutta meidän shellillä myydään nykyään siinä bensa-kassalla jotain helkutin makkaroita yms. grilli-skeidaa. Kiva mennä siinä bensoja maksamaan, kun on jonoa edessä ja ekalle asiakkaalle se ainut kassa vääntää jotain prkleen hodaria...kuitenkin saman katon alla on ravintolakin...siinä on muuten bensavarkaille oiva paikka tankata jä häipyä, kun ainoa myyjä vääntää burgereita...- Labia Major Senior
Et sitten ole kuullut pankkikortista ja itsepalveluasemista?
Vai etkö saa korttia kun luottotiedot meni? - Ismo-Kalle
Labia Major Senior kirjoitti:
Et sitten ole kuullut pankkikortista ja itsepalveluasemista?
Vai etkö saa korttia kun luottotiedot meni?Sä voit rampata siellä kylmäasemalla vaikka maailman tappiin asti. V-poweria kun ei joka tomaatista saa.
- palvelumestari_shell
Laitetaan nyt vielä tännekkin:
"Itse olen palvelumestarina Shellillä töissä ja jos haluatte antaa oikeasti hyvästä työsuorituksesta tippiä niin antakaa se euron kolikko meille suoraan. Tuosta 1€ poletista firma nimittäin riistää 50 senttiä itselleen.
Toisaalta meillä on minimikiintiöt, joiden pitää täyttyä eli ellei tarpeeksi moni asiakas palauta kyseistä polettia niin parhaassa tapauksessa saamme potkut."- diippaadaii
Sitten kun en tarvitse autosta nousta on palvelunne ajantasalla. Koskas se tapahtuu?
- voihellanlettas
Suomella menee hyvin, kun näinkin pienet asiat harmittaa ihmisiä.
Jäit munkkia vaille ja ajoit sen vuoksi, paljonko? 20 - 40 km autolla.
Siis yhden munkin vuoksi. En olisi muuten itse kehdannut edes kertoa tuota ääneen täällä.
Nyt vaan boikotoit shelliä ja murjotat seuraavat 10 vuotta niin kyllä se maailma pelastuu. Oma elämähän siinä menee ohi, mutta mitäpä se haittaa kun jäi munkki saamatta. - teboilin asiakas
Mites shellin vessassa, tuleeko siellä joku pitelemään letkusta kiinni?
- shellin kierrän
Pihan ajaa, niin ammutaan kiini, mitä haluat!
- Kaffeplöröt
Näin kova meteli yhdestä ilmasesta kaffeplöröstä ja rasvamunkista.
Ite en huoltareiden seisoneita kahveja juo kun ihan pakosta. En vaikka saisin ilmaset kahvit loppuiäksi. Niin peen makusta llitkua ovat.
Mut siis Suomessa on asiat aika hyvin kun voi tuohtua siitä et bensiksen munkit loppuu etuajassa.- 5+15
Mut siis Suomessa on asiat aika hyvin kun voi vastata puolitoista vanhaan ketjuun.
- Pännii pännii
Tää on ilmeisesti kestoaihe josta voi tuohtua toistumiseen :) jos pitää jostain tuohtua.
Et tämän päivän Suomessa autoilijoita pännii jos ei jollain lukuisista kupongeista ja muista tarjouksista olevia tuotteita ole saatavilla kuten munkkikahvit.
On pänninyt niin paljon, että vanha ketju on kaivettu naftaliinista ja on edelleen ajankohtainen. - mennlankaan
Nyt ei enää huijata munkeilla van puolen vuoden bensoilla. Niin uskottavan näköinen Shellin viesti tuli, piti euro maksaa ja siinä sivussa saavat pankkikorttitiedot. Nyt piti kortti kuolettaa ja tulee onneksi äkkiä uusi tilalle. Oli täyttä huijausta, mutta kuka sitä nyt ei ottaisi ilmaisia bensoja! Ei kannata mihinkään kilpailuihin, kyselyihin, arvontoihin osallistua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132797Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1682703- 1852537
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n172064Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari232010Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa541848Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo701582Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?991235Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr121200Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231182