Kaikkien tuntema alkoholisti/pilleristi Julia Tukiainen on aloittanut taistelun Tuksun puolustamiseksi tulevassa oikeudenkäynnissä. Lainaus julkisesta hyökkäyksestä arvostettua Arto kohtaan.
Julia Tukiainen
3 tuntia sitten
Onko Arto vielä vapaalla jalalla? Uskomatonta...Olen ollut useita kertoja silminnäkijänä siinä, kuinka hän Johannaa retuutti/pahoinpiteli...pitäisi laittaa telkien taakse koko rotta, sikiämään sinne missä ei tavallisten ihmisten koti ole. Hyi mikä tyyppi, naista ei koskaan lyödä!!!
Jaa
7 henkilöä tykkää tästä.
Janne Oljakka no ei tod Arto pitäs lobotomioida vaikka nainen kuinka provosois se kiukku pitää purkaa vaikka seinään!!!!!!!!
3 tuntia sitten · 3
Julia Tukiainen Kyllä, väkivalta on aina pahasta ja varsinkin jos kyseessä on mies vastaan nainen. Koko asetelma on ihan absurdi, hyvä kun Johanna ei ole hengestään päässyt. :(
3 tuntia sitten · 5
Janne Oljakka olen samaa mieltä..!
3 tuntia sitten
No Julia varmaakin taas diabamin alainen kun tälläisiä kirjoittelee...
Tuksu ja Julia aloittavat taistelun tulevia käräjiä vastaan.
11
764
Vastaukset
- Kärpix
Johanna harrastaa henkistä väkivaltaa, joka on täysin verrattavissa fyysiseen väkivaltaan. Lisäksi Jossu harrastaa fyysistä väkivaltaa, mitä vain pystyy. Ja kyllähän hän pystyy lähes puolet painavampana pistämään Artoa pataan. Ei muuta Arto kuin karkuun vain Jollaksesta, äläkä ikinä erehdy menemään sen väkivaltaisen, narsisti naisen luokse!
- davidofff
Narsisti on peto ihmisen kuoressa,narsisti on eläin ilman omaatuntoa,narsisti imee elämän kumppanistaan,narsisti käyttää häikäilemättä hyväkseen kumppaniaan,narsistin maailma on mustavalkoinen,narsisti on itse piru.Pysykää erossa narsistista,ovat oikeasti VAARALLISIA!!
- n
Tuo puolustuspuhe lienee tunkin kirjottama.On ennenkin julian ja jopa isänsä tunnareilla kirjotellu.Se akka ei häpee mitään!
- eipä muuta
Syyllistynkö mihinkään jos kyseenalaistan Johanna Tukiaisen mielenterveyden? ja herätän epäilyksen onko tässä maailmassa niin sokeaa idioottia joka menisi vielä kimppaan neidon kanssa. Niin ja enhän kun minä vain kysyin.
- NäätäTuomari
Kyllä sen kansa tietää. Tästä maasta ei normaali mies ota ylipainoista Tuksua itselleen. Onhan tunkeron CV selainen, että kartoittaa kaikki normaalit.
- Törkeä rattijuopumus
- Virkamiehen väkivaltainen vastustaminen
- Useita pahoinpitelyjä
- Petoksia
- Ulosottoja
- Narsisti
- Ehdollisia vankilatuomioita
- Tuomiolla toukokuussa 2012 taas pahoinpitely. Tuomitaan Hämeenlinnaan?
Kyllähän listaa voisi jatkaa vaikka kuinka mutta tämäkin jo riittää- pian kuullaan
Vaikka CV:n on noin monipuolinen niin minulla on uusia miehiä ulkomailla yksi joka ei ei kuule eikä näe mitään ja toinen jolla on asvain kaivossa ja mies on todettu lisäksi idiootiksi
- jothain jäi Arto
pian kuullaan kirjoitti:
Vaikka CV:n on noin monipuolinen niin minulla on uusia miehiä ulkomailla yksi joka ei ei kuule eikä näe mitään ja toinen jolla on asvain kaivossa ja mies on todettu lisäksi idiootiksi
Minulla ei ole vaikeuksia pokata elämäni miestä vaikka sitten ulkomailta olenhan niin lumoavan kaunis että miehet suorastaan polvistuvat eteeni (sen jälkeen kun olen vedellyt niitä jakkaralla kuonoon)
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/555_px_kuvia_2010/04/924289.jpg
- ei ulosottoja
Onkohan Tuksu maksanut jo ne entiset rästissä olevat laskunsa, kun on joutunut käymään useastikin hoidattamassa vammojaan...vai mekö nekin maksamme?
Palveluja kyllä käyttää, mutta laskut jäävät maksamatta?- läälittävää
Asiasta vähän toiseen,miksi ihmeessä ottaa noita koiria,kuka ne hoitaa?
- snoopy redford
Kuka tappoi Viljo-piskin? Nyt on Tunkiainen hommannut tilalle rotannäköisen ja kokoisen rakin. Onko senkin kohtalona joutua humalaisen piikkarin lävistämäksi?
- Riku 13 vuotta
Laitan tiedustelun eläinsuojeluyhdistykseen saavat tutkia Nassen ja Viljo-piskin kohtalon sitten poliisi rankaisee jos on kyse eläinten kidutuksesta tai hoidon laiminlyönnistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121199
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171034- 129926
- 95785
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten291734Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait75649Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504