Joo täällä kirjottellee kivasti anonyyminä -96 syntyinen poika yön pimeydessä.. saan tästä jotain ihmeen mielihyvää ku pääsen purkamaan tunteitani tekstiksi ja julkaisemaan ne ilman mitään syylisyyden tunnetta.. hehe .
Itse olen vanhollislestadiolaisperheestä ja lapsia löytyy jtn 15.. en jaksa alkaa laskee nyt... Mua ärsyttää tämä kaikki konservatiivisuus ja muutenkin nykymaailman moraalikäsitykset.. mielestäni uskontokäsitykset pitäisivät olla moraalinormeihin perustuvia, mutta ovatkin sitä vastaan aiheuttamalla ahdistusta ja paineita muille ihmisille.. otetaan esimerkki, seksi ja muu " lihallinen himo "..
Mikä siinä lihassa on niin moraalitonta ? sehän on ihmisen vaistomainen ajatus.. ainakun koulun käytävillä kävelee kivannäköinen typy ohitse niin pakostahan siinä katse menee minne haluaa.. tämä kaikkihan on evoluution takia ja vankasti tieteeseen perustuvaa.. sori vaa huono kirjakieli mut en jaksa keskittyä nyt ;:)
Jos lihallinen himo olis hyväksyttyä niin ei tarttis väitellä telkkarista, musiikista yms.. -> ihmisten elämänlaatu paranisi.. eikö se ole moraalin ydin tai jotain ? toisen ihmisen elämänlaadun parantaminen ?
Niin joo ja kaikki ketkä tulette tänne keskustelupalstoille valittelemaan niin minä sanon : ottakkaa niskasta kiinni itseänne ja nauttikaa siitä elämästä, mitä sillä on väliä .. Jumalaanhan voi uskoa mutta typeriin keskiajalla keksittyihin moraalikäsityksiin ei kannata uskoa, mitä väärää musiikissa on ? en ymmärrä tätä nyt yhtään! :DD
Life is good
tuntuu kuin olisin maailman hallitsija kun kirjoitan tätä, voi sitä ilon määrää kun painan " lähetä " nappia,,, ihan jännittää :))
SEKSI on tabu. järjellä saa ajatella myös, en keksi lisää iskulauseita.. kiitos
jännä ku analysoin mun tekstiä itsekkin.. analysaation loputon kierre ;)
auttakaas ny joku
12 10 = ?
Olette kaikki ihan tyhmiäää :D
anonyymi 3302 ;)
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2442044- 841228
- 901067
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm1171045- 123850
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87847Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa101809- 121771
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante124716- 23701