Keväällä ay-ryhmyrien törkeän toiminnan takia loparit AKT:stä saanut Hilkka Ahde palaa takaisin työpaikalleen, eli oikeus voitti.
Karmeaa on meno, kun ay-ryhmyrit saavat päähänsä alkaa savustamaan ihmisiä työpaikoiltaan. Hätäpäässä keksitään kaikenlaisia verukkeita, mitkä eivät kuitenkaan pidä.
Hyvä Hilkka Ahde. Oikeus voitti ja sinuun kohdistunut asiaton ajojahti saatiin viimein päättymään.
http://www.taloussanomat.fi/tyomarkkinat/2012/05/10/hilkka-ahde-aktn-yhteyspaallikoksi/201229161/12
Oikeus voitti - ay-ryhmyrit hävisivät
Hilkka Ahde töihin
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471227
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462