Venäjällä - siis se maa tuossa meidän naapurissa - ollaan tuoreimpien uutisten mukaan sitä mieltä, että maan kansantalous hyötyy lisääntyneestä hiilidioksidista.
Onko Putin CO2-mies?
Kuulemma klatraatitkaan eivät ole ongelma, vaan mahdollisuus.
Hallittu ilmastonmuutos onkin hyvä asia
2
54
Vastaukset
- Sähköteurastaja
Mutta missä ilmastonmuutos?
CO2 lisääntyminen on hyvä asia, sanoo myös kasvihuoneviljelijä suihkuttaessaan
CO2,hta kasvihuonepömpeleihinsä. - -
Putinhan on sellainen kapitalistinen realisti. Mies on uusimpien skandaaliselvitysten mukaan maailman rikkain mies, mikä nyt ei venäläisille ainakaan ollut mikään uutinen.
Mies, joka huseeraa sellaista valtiota ei välitä paljon paskaakaan YK:n ilmastohörhöilyistä. Korkeintaan antaa Venäjän YK-valtuutetun puhua niille silmät ja suut täyteen.
Jännä juttu, että ollaan ihan tuollaisen maan naapurina. Kettutyttömediakin on ollut ihan hiljaa. Se on kai se pakkovenäjän pelko, mikä vieläkin vähän vierastuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462