On kertakaikkiaan pakko ottaa puheeksi tämä poliisit ohjelma tv:ssä.
Olen syntynyt Savossa mutta asunut jo vuosikymmenet muualla,joten en kuule savon murretta juuri koskaan.
Saan siis viettää ikimuistoisen puolituntisen näitten verbaali lahjakkuuksien kanssa.
Suuri kiitos.
Miten sitten löysittekään juuri heidät ko.ohjelmaan?
Lapinlahdella oli aikoinaan poliisina "Heikkis Jaska"lieneekö ko.Heikkinen sukua.
Olisitte Kuopiolaiset ylpeitä.Verratkaapa vaikka J-kylään,Poriin tai Hämeenlinnaan.
Kuopion poliisit
12
572
Vastaukset
- jjkdgalkjjkdfsklj
Juu aiemmin olen luullut että Kuopiolaiset poliisit on pellejä, nyt tiedän sen.
- .
Hyvin näyttää hommat hoituvan. Hyviä poliiseja tuntuu Kuopiossa olevan :)
- Ihmeellistä
Mualima muuttuu kun kamerat sammuu.
- K.L
Että silleen taas kerran, hoh hoh.
- kunhan kyselen
Saattaahan se mualima muuttua,mutta nythän on kysymyksessä viihteellinen tv-ohjelma:)
Halooooo
Vai onnistuisiko sinulta?
Onko joko asiasta kaivettava se negatiivinen puoli?
Ja,oletko varma ettei sinussa ollut vikaa? - sattuuhan sitä
Eikös ne menneet oven karmit kaulassaan väärään asuntoon talvella? Ja ihan tavallisen viattoman immeisen kämppään joka ei sattunut olemaan kotona. Ei kai nuo telkkupoliisit mut kuopion poliisit?
- jepsis.
joskus nuorempana tuli hölmöiltyä ja asioitua ko. instanssin kanssa, mutta mitään pahaa sanottavaa ei jäänyt. tosi asiallista porukkaa.
- oulu, kuopio
Itse pidän myös Oulun poliisseista. "Pelekkääkkönää polliisia?".
Oulun murre kuulostaa kivalta, ja Oulun polliisitkin ovat mukavan lupsakoita, turhaa ressiä ei revitä. - hettette
Ei kaikki tosi-tv jutut ole paskaa. Sinänsä hassua että valtion virkamiehistä, mitä poliisitkin ovat, saa parempia ohjelmia kuin julkistyrkyistä, jotka näyttävät lähinnä idiooteilta.
- GGG666girls
Karhunpesässä opii savvooo hiljoo ja kovoo
- dljaöghgö
EEEEIIIIII! taas tämä......
- palmu ja pojat
Onkin varsin ironista, että niin ankeasta asiasta kuin poliisin työstä kun lähinnä päivystävät känniääliöiden tekemisiä saa hauskaa viihdeohjelmaa. Se kun ei onnistu julkisuustyrkyiltä eikä pissiksiltä joille annetaan videokamera käteen että kuvaa omaa pöhköpäisyyttäisi jos se olisi hauskaa. Ja eihän se ole. Säälihäpeällä höystettyä idiotismia siitä tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021