Olisin kysynyt hiukan minua vaivanneesta polvikivusta....
Eli juoksu on tällä hetkellä tauolla polven sisäsyrjän kipuilun takia. Kävely, pyöräily ja paikallaan juoksukin jopa onnistuu, mutta eteenpäin hölkätessä polven sisäsyrjällä tuntuu kipua. Korvaavana harjoitteina olen tehnyt nyt lähinnä pyörälenkkejä sekä kuntosalitreenejä. Kylmää olen yrittänyt pitää ja Voltareeniakin olen hieronut... Itselläni on joitakin epäilyksiä, että mikä vamma saattaisi olla kyseessä, mutta osaisiko joku muu sanoa tähän jotakin? Onko vastaavia kokemuksia tai vinkkejä vamman hoitoon?
Polvikipu
tuskastunut11
3
148
Vastaukset
- hklnbklk
koitas kuntopyörä täysille ja polet nii vahvistuu
rasitat ja palaudut hyvin - tuskastunut11
Tai osaatteko edes sanoa, että mistä tähän vaivaan osaisi hakea apua? Viimeksi kun kävin lääkärillä näyttämässä edellistä urhieluvammaani, niin hän puhui aivan puuta heinää. Olisiko siis fysioterapeutille syytä mennä?
- Nivelrikkoa pukkaa
Kierukka pascana !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741943Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 201675
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako192556- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462