alapään karvoitus

ftgyhujikl

elikkä siis aina kun sheivaan niin tulee heti seuraavana päivänä sänki ja semmosia punasia kipeitä rakkuloita ja tms. ja oon lähös kahden viikon kuluttua ulkomaille ja jos oon bikineillä siellä nii reunoista näkyy ne punaset kamalat näppylät oisko kellään mitään hoitovinkkiä ?

3

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyguj

      Siinähän on todennäköisesti käynyt niin, että olet sheivannut väärään suuntaan ja karvat ovat alkaneet kasvaa sisäänpäin. Sen vuoksi tulee punaisia näppyjä. Ehdottaisin, että otat pinsetit kouraan ja puhtain käsin nypit pois sisäänkasvaneet karvat (ja loputkin), jonka jälkeet rasvaat nypityn alueen ihan perus kosteusvoiteella tai apteekin tuotteella, joka rauhoittaa ihoa.

    • Fire

      Jos sheivaat alapäätä niin kannattaa aina ekana kuoria iho ja sit paljon saippuaa tai sheivausgeeliä/vaahtoa. Jos onnistuu, kannattaa sheivata aina saunan jälkeen kun iho on pehmeämpi. Ja sheivauksen jälkeen kannattaa levittää kosteuttavaa/rauhoittavaa geeliä alapään alueelle. Mieluiten aine joka on tarkoitettu intiimialueille. Mutta, suosittelisin että kokeilet sokerointia. Sattuu, mutta karvat pysyy poissa paljon pidempään ja iho on ihanan sileä sieltä. Eikä satu niin paljon jos poistaa karvat vaan sivuilta, kun jos poistais kaikki. Se vasta kipeää tekeekin, vaikka silti aina sanon vaan että kaikki pois, on vaan helpompi.. :)

    • Nainen 37+

      Sinkkivoide oli minulla avuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      48
      2529
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2507
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2392
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      66
      2184
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1897
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      103
      1739
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      1195
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1044
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1025
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      59
      932
    Aihe