Volkswagen syyskuussa ylivoimainen rekisteröinnissä, mutta Toyota säilytti alkuvuoden johtoaseman myynnissä
www.autotoday.fi/page.php?page_id=2&news_id=201208426
www.autotoday.fi/page.php?page_id=2&news_id=201208426
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
heikkoa on myynti kaikkialla. Ehkä ensi vuosi on jo vähän parempi
Uusista autoista on nyt ylitarjantaa kauppojen hyytyessä. Pian menee useampi tehdas kiinni, ellei hinnat laske. Varaa on kylla pudottaa koska ilmaa on hinnoissa ja katteissa
Toyota on näköjään tulevaisuuden auto ja sillä ajaa kohti kaikki
Euroopassa
automarkkinoiden kriisi syvenee edelleen ja myös saksassa myynti on -11 % laskussa kaikilla merkeillä.
Ainoastaan Toyota on Euroopassa rajussa kasvussa hyvän laadun vuoksi, kun muiden merkkien myynti alenee. Varsinkin Toyotan hybridit menee erittäin hyvin kaupan ja nousua on +50 %.
www.autotoday.fi/page.php?page_id=2&news_id=201208719
www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/euroopan+automarkkinat+pimenevat/201210283549
Juu hyvää on toyotan laatu...tukivarret irtoo ja ikkunan moottorit palaa!!! Kaasukin voi hirttää kiinni!!!
Ja toyotahan alkaa oleen kohta pösö...
lehdestäkö olet olet tietosi ammentanut?
Halvemmaksi sekin vielä tulisi vaikka niinkin tapahtuisi.
Isommat ongelmat syntyy kun jakopään vitja hyppii yli
maitohampaiden ja venyy ja katkeaa ja koko mopokone
sanoo poks kun kaksi vuotta on ylittynyt ja DSG loota
porsii ja kuka silloin on maksumies?
Paljonkos kyseisen merkin myynti olikaan laskenut
viime vuodesta? Todellista laatua osottaa että
huolenpito jatkuu ostohetken jälkeenkin maailman
parhaan autobrändin merkillä jota myös maailmassa
eniten myydään.
Tieto lisää tuskaa! ! !
Vika on erittäin pieni ja
nopeasti korjattavaissa.
Sähköinen ovikytkin vain
takertelee eikä edes aiheuta
tulipalovaaraa, ellei ole
voideltu jollain
sopimattomalla aineella.
Ainuttakaan tulipaloa ei ole
tullut missääe päin maailmaa,
eikä Suomessa.
Linkistä selviää kaikki oleellinen piemestä viasta
Http://yle.fi/uutiset/toyota_kutsuu_suomessa_lahes_26_000_autoa_korjattavaksi_-_syyna_tulipalovaara/6329015
On se kyllä hienoa! Kukaan ei pääse moittimaan siitä että ajaisin yksilöllisellä autolla, kun Toyotaa myydään niin paljon!
Kun vielä Toyotalla olisi vain yksi automalli ja sitäkin vain yhdellä varustelutasolla ja yhtä väriä!
Ja kun kaikki Toyota- kuskit perheineen vielä pukeutuisivat samanvärisiin tuulipukuihin, sitten voitaisiin kehua kuinka sitä yhtä ja samaa tuulupukua myydään paljon enemmän kuin mitään muuta!
Ja ilman muuta samanlaiset kumisaappaat!.
Ja leipää! Sitä ei saisi syödä Toyota-kuski perheineen kuin yhtä ja samaa merkkiä! Sitten voisimme yhdessä kaikki itkeäonnesta kun MEIDÄN leipämme myynti olisi suurempaa kuin jonkin muun leivän!
Ja tietenkin kaikki Toyota-kuskit söisivät vain yhtä Campingia ja joisivat vain Karjalaa! Taas olisi oma herkku sama kuin suurimalla osalla muistakin!
Kaikki Toyota-kuskit voisivat myös muuttaa nimensä, miehet ja pojat olisivat Teroja ja naiset ja tytöt vaikka Tiinoja. Sukunimeksi kaikki voisivat ottaa Toyotan. Ajatelkaas, tuhansia suomalaisia joiden nimi olisi Tero Toyota tai Tiina Toyota!
Olisi siinäihan tippa silmässä kun yhteisöllisyys olisi suuri, kaikki saman nimisiä ja jopa ihan saman näköisiä!
Ja ilman muuta kaikille saman mallinen asunto, joka olisi ulkoapäinkin ihan saman näköinen! Kalustuskin kun olisi sama kaikilla, sijoittelua myöten!
Oih, ihan alkaa itkettää kun ajattelan moista! Kukaan ei enää vahingossakaan panisi minua merkille, kun sulautuisin siihen kahisevaan tuulipukujen ja harmaiden Karvalakki- Corollien massaan! Voi sitä onnen määrää, kun kaikki mitä Toyota-kuski käyttää olisi Suomen eniten myyty tuote!
että ihan alkaa itkettämään? Onko YT tulossa ja lopputulema
hermostuttaa? Jos oma fanaattisuuteni johonkin automerkkiin
olisi noin käsittämätönta,niin olisin jo kauan parkua vollottanut
ja hakeutunut hoitoon. Mikä saa pienen ihmisen pienen mielen
noin epätoivoiseen vuodatukseen?? No vastataan:
Iso Paha T O Y O T A
No ei kelpaa Terolle mikään.
Toyotaa haukutaan -> tero vetää herneen nenään.
Toyotaa ylistetään -> Tero vetää herneen nenään.
Onko sulla edes nenää? Toivottavasti on edes tila, johon voi kaivertaa jonkun sieraimen
Voittoa tuottavalla Toyotalla on varaa tähänkin ja jääpä 13 000 Kiinalaista työttömiksi ja Kiinalta veroja saamatta, örveltäessään kommunisti maana turhista.
Vaurasta Toyotan etenemistä maailman suurimmaksi valmistajaksi ei edes tsunamit, maanjäristykset, tulvat ja ydinonnettomuudet ole estäneet, koska korkea laatu on löytänyt aina ostansa ja muut jääneet taakse itkuineen.
www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/toyota sulkee kiinan tehtaansa/201210283787
Toyota kauppa kasvoi Yhdysvalloissa 46%
www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/toyota+korjasi+potin+yhdysvalloissa/201210276383
Toyota kiihdyttää myyntiää ennätysvauhdilla hyvän laadun vuoksi
www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/toyota kiihdyttaa ennatysvauhtia/201202116993?ext=rss