metsäkylä

metsäkylässäasuva-70

Mihin tämä metsäkylän nuoriso on oikeen menossa ? Ala-aste ikäiset vittuilee aikuisille , varastelee ....jne... Nuoremmat lapset eivät uskalla liikkua ulkona , koska he pelkäävät vanhempia lapsia. Pyörillä ajellaan ihan holtitomasti. Kysyn nyt taas tätä : mihin metsäkylän nuoriso on menossa?

16

1187

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+51

      Niimpä , niimpä

    • wiljaminveli

      mihi vittuun sää oot menossa?

      • dj-joona

        hasta baska:D


      • 17+12
        dj-joona kirjoitti:

        hasta baska:D

        Joona , sinuna en vittuilis kun tiedän missä asut ja oon hyvissä väleis sun äitis kanssa


    • wanhakäpy

      Asuukos dj-jonne vai mikä joona/jonne.. no aivan sama mikä se nyt olikaan, ryöpäkäntiellä , oiskohan mulla E äipän puhelinnumerokin.hmmhmm. Soitellaanpa sinne sitten kun taas tulee sanomista. Ollaanhan me nähtykkin jo muutamaankin otteeseen, kaukaa olet haistatellut ja aina olet lähtenyt karkuun ennenkun olen päässyt "puhuttelu" etäisyydelle.

      • Ebunbanjo

        Asun anaalissa:D vittun uushomo enkä viddu asu missä ryöpägändiellä:DDDD homod siellä asusdelevat:FfD


      • huostaanotto tulee
        Ebunbanjo kirjoitti:

        Asun anaalissa:D vittun uushomo enkä viddu asu missä ryöpägändiellä:DDDD homod siellä asusdelevat:FfD

        kyllä kohta tulee lastensuojelu viranomaiset ja vie nämä joonat ja muut vitun termiitit huostaanottoon ja sijoittaa jonnekin lapin perämettiin sijaiskoteihin . ilmoituksia onkin jo tehty kun eivät vanhemmat pysty huolehtimaan kakaroistaan, joita on tehty vittu levällään kaikenmaailman veivipäille.


    • Erjaäippä

      Äidin parturikaampaamoko sitten löytyy mikkolantieltä ja löytyykös tuolta netistä myös puhelinnumerot johon sitten pirautetaan poliisin lisäksi kun jonnet huorittelee ja viiltelee pyöränkumeja tai hajoittaa valvontakameroita päiväkodin pihalla ?

    • nou mörsii

      Metsäläisiä ne on ! Ainakin noi tuolla raitilla lorvailevat. Tulevia syrjäytyneitä ja itteään saavat syyttää.

      Suurin osa nuorista on kyllä ihan kunnon ihmisiä, mutta tuo pieni, mutta sitäkin äänekkäämpi rähinäporukka pilaa myös kunnollisten maineen.

      Usein heidän vanhempansa toimii esimerkkinä, ei omena kauas puusta putoa, joten koko perhe vaan karkoitukseen jonnekin korpeen, siellähän haistattelisivat ja vit tuilisivat susille ja karhuille.

      • sivusta seurannat

        Eikä metsäkylässä on lestareiden lapset pahimpia kiusaajia ja vanhemmat puoltavat lapsiaan henkeen ja vereen. Tehkää asialle jotain todellakin.


    • rakkausvoittaa

      Ryhtykää tukiperheiksi niile jotka tarvitsee! Vaikka vapaa-muotoisesti.

    • dj-joona

      Astukaa niihin koiranpaskoihinne, uushomot!

      BAUAHHAHAHAHAHAAAA

    • 123132

      Haha tässä se nähtiin mitä tostakin roskasakista on tullu, mopoilla ja autoilla kaahataan vittu tuhatta ja sataa tuola Metsäkylän tiellä ja ryypätään joka viikonloppu ja poltetaan pilveä. Toivottavasti on vanhemmat ylpeitä.

      • OpetteleKirjoittamaan

        Omat vanhempasi tuskin ovat ylpeitä kirjoitustaidoistasi!


    • ghjuy6t

      Vetäkää niitä pataan älkääkä valittako.

    • eileimaavianimiä

      On se kauheeta kun tuo kylän nimi on vienyt väen noin pois tolaltaan vuosikymmeniä. Joku laki pitäisi olla katujen ja asuinalueiden nimien keksijöilläkin! Vieläkään ei olisi liian myöhäistä vaihtaa nimi! Alueella asuu kohtuullisen kivaa, toimeliasta ja hyvin pärjäävää porukkaa, mutta tuo nuorten turha yrittäminen ja itsensä citylaisena pitäminen on tolkutonta.

      Tuo Soppeenmäki lienee ajat kaiket ollut varsin tasokas alue kunnassa. Muualta on muuttanut parhain ja koulutetuin väki ja omasta kunnasta raha-asiansa hoitaneet. Nyt tietysti kun väkeä saapuu paljon kunnan ulkopuolelta ja oman kunnan nuoret opettelee asumaan itsenäisesti ja osa on iäkkäitä, tilanne on monenlainen. Mutta muihin alueisiin verrattuna tietää mihin muuttaa, jos sinne muuttaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      367
      1405
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      63
      916
    3. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      880
    4. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      115
      874
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      58
      782
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      691
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      49
      579
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      55
      575
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      534
    Aihe