Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Forssaan loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Forssassa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Olemme perheen kanssa tulossa Forssaan loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Forssassa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://www.fonecta.fi/tuotteet-palvelut/Forssa/kirpputoreja/1/
Kyllä trolli jaksaa kysellä...monenko paikkakunnan palstoilla kyselet samaa paskaa?
On tainnut jäädä lääkkeet ottamatta trollilta.
Ihme hiihtäjä.
UUSI kirpputori Hämeentielle, uuden No oli kai 41, toiset on Hämeentie 39 ja 31.
Alueella kannattaa käydä, kun saa katsoa 3 hyvää kirpputoria kävely- ja näköetäisyydellä.
Uudessa ei varmaan heti ole 2-3 vuotta seisoneita tavatoita ja huutokaupoista huudettua "kuraa", tarkoittaa huollossa korjauskelvottomaksi todettua romua.
NYTKÖ JO TÄÄLLÄ
Joko löysit Maarianhaminasta kirpputorin.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11033565
Mikä oli etsinnän tulos Porissa?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11029417
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11031540#comment-58190131
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11029802
Siellä on meidänkin hyvää tavaraa, terve menoa ostamaan.
kiitos.
Muija toi mulle sieltä melkohyvät housut,jottain teryleeniä.Terv, Keimo.
META-blue -20°C kaupap käy hyvin, jokaisella kirpputorilla sitä on sikahalpana, olen nähnyt 6 ja 8 kappaleen, 5 litran kanisterin ostajiakin.
kyllä on hienoa kun kirpputoreilla on niin paljon uutta tavaraa ja aina lähes puoleen hintaan kuin kaupoissa.
ite ostin vai 2 kannua, oma syynne oikeet akupat kun pyydätte liikaa jintaa.
Kannattaisiko se oma viesti lukea läpi vielä kerran ennen lähettämistä? Ei kai suomen kieli ihan noin vaikeaa ole?
Jos sen lukee "läpi" menee kuvaruutu rikki, sen jälkeen on vaikea viestejä lähetellä.
myös aktiivin kierrätysmyymälässä perkiöntiellä on jotain sen tapaista tavaraa tosin ei vaatteita. kannattaa tutustua sinnekin vaikkei varsinanen kirppis olekaan...
AKTIIVISSA on kaikki ensin kallista, eikä muutaman euron, tai kymmenen euron takia ole mitään järkeä käydä katsomassa 2-3 kertaa.
vähän järkee hinnoittelulle, aktiiviin päätyvä vanha ei ole useinkaan antiikkia ja sellaiselle vanhalle on ostajia on hyvin vähän, noin 2 % meistä.
Tuota uutta kirpputoria en ole vielä ehtinyt katsastaa, joten siitä en tiedä, mutta vanhempiakin kohtuu hyviä kirppareita on Forssassa useita.
Maximum sijaitsee vähän kauempana keskustasta 10-tien suuntaan, mutta isolta kirpparilta löytää paljon erilaista tavaraa ja hinnat vaihtelevat pöydittäin, kuten aina. Itsepalvelukirppis.
Kakstasosta löytää välillä kärryllisen tavaraa, välillä taas ei mitään. Siellä on myös antiikkipuoli, jonka hinnat ovat sen mukaiset. Itsepalvelukirppis.
Kirppis-kellari on pienempi, mutta pöydät täynnä. Itsepalvelukirppis.
Fidalle ihmiset lahjoittavat tavaraa ja se on pieni, mutta ainakin kirjoja ja lastenvaatteita sieltäkin on löytynyt. Tuotto menee hyväntekeväisyyteen.
Solukon kirppis on lähellä Kakstasoa, joten sen voi käydä piipahtamassa. Tuotto menee hyväntekeväisyyteen.
Onnela, joka on lähellä Kirppis-kellaria ja uutta kirppis alkaa olla hieman aikansa elänyt. Joskus kukoistuskaudellaan sieltä löysi vaikka mitä, mutta ei enää nykyään. Itsepalvelukirppis.
Vapaaseurakunnalla on myös kirppis Fidan vieressä, mutta se on auki harvemmin. Sieltä on kyllä löytynyt välillä myös oikeita helmiä, vaikka tavaran vaihtuvuus ei ole suuri. Tuotto saattaa mennä hyväntekeväisyyteen.
Jos aikaa on vähän, niin menisin Maximumiin, Kakstasoon, Kirppis-Kellariin ja uudelle kirpparille.
Iloisia kirpparihetkiä!