Nokialla joskus neljän maissa??
mikä pamahti
10
395
Vastaukset
- paskapaperitehdas
Erkki kävi ulkona ja se lensi 2metriä eteenpäin oli melkoinen pamaus.
- HEORHO
Kiinnostais itsekin tietää kun se kuulemma pamahti jossain pinsiön suunnalla ja itse huomasin että talo tärisi koskenmäessä, että ei mikään pieni paukku, mikä sitten olikin. Maanjäristys?
- heitän veikkauksella
Jos ne räjäytti sen kallion Puolukkapolulta :O
Toi tonttihan on ollut tarjolla jonkun aikaa ja
se on pelkkää kallioo. Nysse sitte vissiin
lensi maata kiertävälle radalle. - matias
Oli kova paukku,paljon kovempi kuin tuolta louhokselta 2-3km päässä kuuluvat.
pamaukset .Täällä Pinsiössä se kuului jostakin Myllykylä-Metsäkulma suunnasta. - ihiemecx
Keskustassa jysähti kans kivasti, ensin pienempi "murina" ja perään kunnon pamaus.
- paukku-pete
Seisomologian laitos näyttää paikaksi Iso-ahveniston Koukkujärventien Ylöjärven päässä. Voimakkuus 1,3 magnitudia. Tapahtuma räjäytys/sortuma/maanjäristys.
Meillä Myllyhaassa paukahti nimittäin melko kovaa ja ajattelinkin, että laittoko Halesan nallimies pikkuisen liian ison pötkön paikalleen. Ilmeisesti siis ei.
Olisi kyllä kiva tietää tästä enemmän. - buster3
Kalliorajäytystä Haavistolla. Uutta kunnallistekniikkaa pukkaa uudelle asuinalueelle.
- Mitä ihmettä?
NU 9.11.: Tiistain pamaus jäänee mysteeriksi
Olisiko MC porukat tai muu rikollinen aines vaan leikkineet dynamiitilla?- Poliisiasia
Pirkkalassa asti helisi ikkunat. Luulin ensin Hornetin yliäänipamaukseksi. Tähän asiaan täytyy saada selvyys.
- HEORHO
Villi arvaus olisi itsellä että joku sodanaikainen räjähdekätkö tai suurehko pommi jysähtänyt jossain perämettässä, maahan unohdettuna. Eikös Nokiaakin pommitettu toisessa maailmansodassa pariin otteeseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5710090Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit136839Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?706151Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j856144Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus284285Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset114282Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464150Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k653825Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?443388Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2853267