Minusta maassa on valkoista ainetta, jota sanotaan lumeksi.
Vaan eipä näy latukoneita Puijolla.
Olisi kiva hiihtää perinteistä, mutta ei ole latuja. Vain sitä tampattua luistelu-uraa.
Vaan eipä näy latukoneita Puijolla.
Olisi kiva hiihtää perinteistä, mutta ei ole latuja. Vain sitä tampattua luistelu-uraa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uusavuttomat. Toiset vinkuu, että kaupungin pitää jäädyttää ulkojääratoja. Jotkut vinkuu, että kaupungin pitää vetää latuja pitkin metsiä. Kolopallon pelaajat haluavat raiskata Puijon kaupungin varoilla.
Saisinko pillkihallin tuohon Kallavedelle, että olisi helpompi pilkkiä kaloja suojassa lumisateelta ja tuulelta?
Perinteistä asennetta.
Eikös se olis mukavampi jos täällä joku veronmaksajakin viihtyisi? Jos kaikki varat laitetaan vanhusten hoitoon niin täällä on kohta pirusti hoidettavia, pelkästään.
Työpaikat ja työntekijät tuppaa menemään sinne missä on viihtyisää. Kaiken vastustaminen ja kehityksen leimaaminen vinkumiseksi ei varmasti auta asiaa.
Nuorempana ollessa kun tuota valkoista aineeta tuli taivaalt, käytiin poikien kanssa tekemässä latu entisen paskaahin ympäi että päästiin hiihtämään kilpaa. Ei ollut silloin latukoneita jotka vlmiikisi olisi ladun tehneet. Kuntokin oli kyllä huippuluokkaa.
Ei kun vaan sinne umpihankeen latua tekemään.
Kuntosi oli "varmasti" piirikunnan paras. Kirjoitustaitosi nykyään on huono.
Korjaus avaukseen. Puijoa ei olla raiskaamassa, eikä varsinkaan kaupungin rahoilla. Otappa asioista selvää, ennenkuin alat huutelemaan.
Sinä uskon tuohon tosissasi? Lopuksi koko paska kaatuu kaupungin syliin.
Näennäisesti se rakennetaan yksityisillä varoilla, jos sellaisia löytyy tai sitten otetaan lainaa. Kaupunki sopivasti takaa lainan. Kun lainaa ei makseta niin kaupunki maksaa viulut.
Kusetusta koko golfkenttä.
Golfkenttä on yhtä suuri turistirysä kuin Hoksopoli.
"Hoksopoli-seikkailu maksoi Kuopiolle puolitoista miljoonaa."
http://yle.fi/uutiset/hoksopoli-seikkailu_maksoi_kuopiolle_puolitoista_miljoonaa/5825323
Luuleeko tyhmät kaupungin päättjät, että Puijon 9-reikäinen "golfkenttä" houkuttelee turisteja Kuopioon, kun tarjolla on 18-reikäisiä täysimittaisia golfkenttiä ympäri maata.
Nykyiset sukset ovat kapeita muovitikkuja. Ei niillä voi mennä umpihankeen latua tekemään.
Ei liiku kun mie pistin viimme viikolla sokeria latukoneiden tankkeihin.
Kaikki sukset pitäis takavarikoida ja muuttaa Haapaniemellä lämpöenergiaksi.