Psykatrit murhaavat 42000 vuosittain jenkeissä

Tilastotietojen mukaan Yhdysvalloissa psykiatrit murhaavat 42000 joka vuosi, koskaan nämä massamurhaajat ei tuomita vankeuteen eivätkä edes työpaikkansa menetä, sillä kun psykiatrit mielivaltaisesti raiskaavat uhreihinsa väkisin grammoittain tuhoisia neuroleptimyrkkyjä jonka seurauksena on kuolema, se ei ole lain mukaan murha vaan se on ''hoitoa''
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Neurolepteihin ei aivan heti kuole, koska ensin aivot kutistuvat kolmanneksen alkuperäisestä koostaan, koska yhteyksiä tarvitaan vähemmän lääkkeen blockatessa neuronien yhteyksiä. Liaan pienellä ketiapiini annoksella tai jatkuvilla lääkemäärä muutoksilla aivot menevät romuksi, koska se reseptorit menevät herkkään tilaan, jos niitä avataan ja suljetaan jatkuvasti. Kun lääkkeen lopettaa, niin reseptorit avautuvat lopullisesti, mutta ovat liian herkkiä enää toimimaan, joten lopetukseen voi kuolla. Jos jää henkiin, niin uni ei tule enää ollenkaan lääkkeen tuhotessa uni keskuksen aivoista.

Äänestä
  • Melkoista humpuukkitietoa. Olen lopettanut ketipinor- ja abilify lääkityksen monta kertaa ja tolskannut lääkityksen kanssa muutenkin miten sattuu. Uni maistuu ja hengissä ollaan. Pääkoppa ei tosin tunnu enää samalta.

    Äänestä

Huonoo trollia. Kirjoittaisitte edes hyvää sellaista, jos kerran jaksatte jotain tänne raapustella :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dr szasz kirjoitti:

Tilastotietojen mukaan Yhdysvalloissa psykiatrit murhaavat 42000 joka vuosi, koskaan nämä massamurhaajat ei tuomita vankeuteen eivätkä edes työpaikkansa menetä, sillä kun psykiatrit mielivaltaisesti raiskaavat uhreihinsa väkisin grammoittain tuhoisia neuroleptimyrkkyjä jonka seurauksena on kuolema, se ei ole lain mukaan murha vaan se on ''hoitoa''

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu