Onko homeessa? Mitä?

Homemies5000

http://tinypic.com/r/2i9ffm/6

http://tinypic.com/r/5arg44/6

Kuvat työpaikaltani.

Terveisin, Homemies5000

Ja kyllä vituttaa kun minua syytetään että sairastelen jatkuvasti. Kaverinikin totesi "en kyllä tiedä ketään joka ois noin paljon jatkuvasti kipeä".

Minkäs minä sille voin? Lopputilin ottaisin heti jos kukkaro kestäisi karenssia mutta kun ei kestä.

Lääkäri ei saikkua anna koska ei kuumetta ja työkykyinen vaikka hengenahdistuksesta kärsiikin ja vetää aamuisin astmalääkettä.

Tervetuloa työelämään!

3

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halleluuja !

      Ookkonä tosissas, jotta noi kuvat ovaat työpaikaltas ? Jo vain on hometta. Ei ihime, jos kipeenä. Se vain on ihime, jos muut ei.

      Muuten jo pelkkä näkyvä homekasvusto (kuten kuvisa) osoittaa terveydensuojelulain tarkoittamaa terveyshaittaa. Korjauksella on kiire !

      Ota tarvittaessa yhteys työsuojelupiiriiin.

      • amorionia

        Muistaakseni homemies on jo ollutkin yhteydessä työsuojelupiiriin?
        Ja kaikkihan oli tietysti kunnossa?
        Hannele Rämö sanoi viime viikon tv-ohjelmassa, että ei kannata leuhkia sillä että kestää hometta. Kun altistus jatkuu niin kaikkien terveys pettää jostain kohtaa. Eikä siltä tieltä ole paluuta.


      • Homemies5000
        amorionia kirjoitti:

        Muistaakseni homemies on jo ollutkin yhteydessä työsuojelupiiriin?
        Ja kaikkihan oli tietysti kunnossa?
        Hannele Rämö sanoi viime viikon tv-ohjelmassa, että ei kannata leuhkia sillä että kestää hometta. Kun altistus jatkuu niin kaikkien terveys pettää jostain kohtaa. Eikä siltä tieltä ole paluuta.

        Olen tosiaan ollut yhteydessä ja on täällä jotain työsuojelupiirin väkeä käynyt ja korjauskehotuksia annettu ja pitäisi kai jonkun mittauksenkin tulla jossain vaiheessa. Omassa huoneessani kävi joku homemies, pyysi lausuntoa että onko ollut vesivahinkoa, sanoin että on ollut, vedet tuli lattialistojen välistä. Ja samassa kerroin että olen kärsinyt usesti poskiontelovaivoista.

        Katsotaan mitä tapahtuu.

        Ja kyllä, kuvat ovat työpaikaltani. Eikä nuo ole vielä läheskään kaikki seinät kun on huonossa jamassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4970
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1069
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1033
    5. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      977
    6. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      75
      940
    7. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      8
      867
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      822
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      55
      742
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      703
    Aihe