Osaako kukaan sanoa mistä kaupasta löytyisi durra jauhoa tai muita tuotteita pääkaupunkiseudulta?
Durra tuotteita Helsingistä?
10
2419
Vastaukset
- enpäs ajatellut
http://www.liberherbarum.com/Pn4584.HTM
löytyiskö etnokauposta - muilla nimillä
etnokaupoista
http://en.wikipedia.org/wiki/Commercial_sorghum - TYYLIKKI
Durra jauhoa saa. Tilaa iHerb:stä 623g maksaa 3,53e. Bob´s Red Mill ´Sweet` White Sorghum Flour Gluten Free
- kastanjatkaapissa
Minä tilasinkin, durraa ja kastanjajauhoja. Durraa voisi kyllä käyttää enemmälti, mutta ei viitsi sieltäasti muuta kuin vaihteluksi.
- ottaapäähän
kastanjatkaapissa kirjoitti:
Minä tilasinkin, durraa ja kastanjajauhoja. Durraa voisi kyllä käyttää enemmälti, mutta ei viitsi sieltäasti muuta kuin vaihteluksi.
Mutta mistä saa kunnollisia darra-tuotteita pääkaupunkiseudulla?
- Batsii
Huh huh mikä hiilijalanjälki kun tilailee rapakon takaa jauhoja. Sairasta. Onneks melko harva tekee niin.
- keli-akia
kastanjatkaapissa kirjoitti:
Minä tilasinkin, durraa ja kastanjajauhoja. Durraa voisi kyllä käyttää enemmälti, mutta ei viitsi sieltäasti muuta kuin vaihteluksi.
Durra eli sorghum- tai kaffelihirssi on kotoisin Keski-Afrikasta ja kuinka ollaakkaan Kursvin kulman kiinalainen möi Kallio Hesa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2234866
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!512340- 691966
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3781450Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss951095SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291053Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10989Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170858Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u37774Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9185765