on olla vastaamatta mahdolliselle tulevalle vuokralaiselle tämän sähköpostikyselyyn?
Jo toista viikkoa olen vastausta odottanut eikä vieläkään kuulu mitään.
Miten fiksua isännöintiä
11
453
Vastaukset
- Seppo78
Ei ole fiksua.
Kirjoititko kyseisen sähköpostiviestin humalassa? Itselleni työsähköpostiin puskee tasaisin väliajoin erittäin kyseenalaisia tuotoksia, joiden sisällöstä ei juuri ota selvää. Olen kuitenkin pyrkinyt vastaamaan viesteihin, hyväksi vastaukseksi olen kokenut yo-tutkinnon kielten arviointiperusteista tutun lauseen: "Olemattoman kielitaidon vuoksi lähes tai täysin käsittämätön tuotos."- kumma paikka
En kirjoittanut. Kaikki muut ovat saaneet viestistäni selvää ja vastanneet paitsi tämä yksi ja aiheeseen liittyen ovat kiitoksetkin jo toisaalle lähteneet.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11418057
- ITS...
"Mahdolliselle tulevalle" :)
- Hetkinen----
Tuota noin. Mitä velvollisuutta on isännöitsijällä vastata jonkin "Mahdolliselle tulevalle" vuokralaiselle yhtään mitään?
Varmaan mennyt spämmikansioon.- Palveluhalukkuus?
Hyviin tapoihin kuuluu kirjeisiin vastata. Ja sähköposti rinnastetaan kirjeeseen.
- ....,,,,
Palveluhalukkuus? kirjoitti:
Hyviin tapoihin kuuluu kirjeisiin vastata. Ja sähköposti rinnastetaan kirjeeseen.
Monta tarjouskirjettä tulee viikossa, lehtitaloilta ja muilta toimijoilta, kirjeinä ja sähköpostiviesteinä. En katso toimivani asiattomasti, kun heitän ne paperinkeräykseen vastaamatta niihin, tai poistaessani ne lukematta ja vastaamatta.
- Höpö höpö
Palveluhalukkuus? kirjoitti:
Hyviin tapoihin kuuluu kirjeisiin vastata. Ja sähköposti rinnastetaan kirjeeseen.
Ei isännöitsijän tehtäviin kyllä kuulu vastailla muille, kuin asukkaille.
Jos sähköpostiin tulee viesti joltain "madollisesti joskus tuleva vuokralainen" tyypiltä, niin isännöitsijällä ei kyllä ole mitään velvollisuuksia vastailla tuollaisiin kyselyihin.
- Sishko
Mitä olet kysynyt?
- kumma paikka
Ihan vuokra-asuntoihin liittyviä kysymyksiä.
- ,,,
kumma paikka kirjoitti:
Ihan vuokra-asuntoihin liittyviä kysymyksiä.
Kuulemma sopimuksessa pitää mainita sähköpostiin- ja puhelimeen vastaaminen, että sillai.
- jamjam
,,, kirjoitti:
Kuulemma sopimuksessa pitää mainita sähköpostiin- ja puhelimeen vastaaminen, että sillai.
Tvalla tampereella isännöitsijä ei vastaa edes asukkaalle;) eikä lakimiehen kirjeeseen ;)
Hyvää asiakaspalvelua kaikin tavoin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3238919Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835488Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3184946SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703440Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32882Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal522261Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42252Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72168- 1132136
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402033