miks a6 on laiskempi hepoissa ja kiihtyvyydessä?
TFSi a4 vs a6
ja isompi malli
2
105
Vastaukset
- a6 audimies
Onhan se nyt aika paljon a6 isompi auto kun a4, mitä enemmän on massaa sitä enemmän tarvitaan voimaa sen liikuttamiseen.
Luonnollisesti kiihtyvyyten vaikuttaa myöskin moni muukin asia kuten vaikka vaihteiston välitykset, renkaat, alustan ominaisuudet / sähköiset apuvälineet kuten vaikka luistonesto ja vetotapa tietysti. Torsen esimerkiksi antaa pitoa mutta hukkaa hieman tehoa.
Pääsääntöisesti kuitenkin kysymykseesi vastaus on a6 on isompi auto, jolla on enemmän ominaispainoa. - ojasta allikkoon
Sikäli ei tosin merkitystä koska kummassakaan ei moottori kestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh811973Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1091705- 1801286
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6666- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472