Hyvä Android puhelin

max hunter

Joo elikkä olen hankkimassa Android puhelinta, merkillä ei väliä, kunhan vain Android.
-Vähintään 4,0 tuuman näyttö, mielellään 4,3 tuumaa
- Kamera 5MP tai enemmän
- Näytön tarkkuus saisi olla parempi kuin xcoverissa
- Hintaluokka noin 100 - 260

Löytyykö noilla kriteereillä sopivaa puhelinta?

7

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <<<<3 EDALB ETZ>>>>

      >>>>>>>>>ZTE BLADE 3

      • Kissakalanen

        Myydäänkö jossakin Samsung Galaxy S3 4g mallista 32 gb versiota vai onko kaikki 16gb versioita?


      • buzzed
        Kissakalanen kirjoitti:

        Myydäänkö jossakin Samsung Galaxy S3 4g mallista 32 gb versiota vai onko kaikki 16gb versioita?

        En ole nähnyt noita 32gb versioita missään Suomessa, muutenkin tänne saadaan noita pientilaisia versioita aina. Mutta tökkää tälläinen siihen sisään : http://www.mytrendyphone.fi/shop/samsung-microsdxc--kortti-95483p.html Problem solved. Vaikka appsit pitää asentaa sisäiseen muistiin.


      • Kissakalanen
        buzzed kirjoitti:

        En ole nähnyt noita 32gb versioita missään Suomessa, muutenkin tänne saadaan noita pientilaisia versioita aina. Mutta tökkää tälläinen siihen sisään : http://www.mytrendyphone.fi/shop/samsung-microsdxc--kortti-95483p.html Problem solved. Vaikka appsit pitää asentaa sisäiseen muistiin.

        Ahaa, siis ei ole saatavana, turhaan sitten ilmeisesti odotellaan edes galaxy 4 versiosta 32 gb malleja.
        Pitää harkita jos jomman kumman ostaisi sitten 16gb mallina suoraan.

        Kittoos.


    • Pyyhis

      Paitsi että Samsungin kortissa on neljä kertaa enemmän tilaa kuin Verkkokaupan kortissa. Gigatavulle tulee siis hintaa 1.01€. Verkkokaupan kortissa gigan hinta 1.24€.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      86
      3821
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      38
      2401
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      71
      2363
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2272
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      36
      2015
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      74
      1605
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1507
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1071
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      1044
    10. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      5
      985
    Aihe