Lehdet: Pariskuntaa epäillään huijauksesta - rahat Romaniaan
Torstai 31.10.2013 klo 14.49
Uudessakaarlepyyssä Pohjanmaalla asuneen pariskunnan ja heidän lapsensa epäillään huijanneen 200 000 euroa rahaa paikallisilta asukkailta.
Poliisin mukaan rahat on ohjattu Romaniaan. Tapauksesta kertoivat sanomalehdet Vasabladet ja Österbottens Tidning torstaina.
Poliisin mukaan perhe höynäytti paikallisia ihmisiä auttamaan heitä rahallisesti. Myös pariskunnan lapsi oli mukana keräämässä rahaa. Osa ihmisistä antoi ja osa lainasi perheelle rahaa.
Lehtien mukaan pariskunnasta on tehty kansainvälinen etsintäkuulutus. Heidän uskotaan olevan Romaniassa.
Pariskuntaa epäillään useista törkeistä petoksista. Tähän mennessä parista on tehty viisi rikosilmoitusta.
STT
IDIOOTIT..
Liikaa rahaa?
3
234
Vastaukset
- lita inte på romer
Mitä me tästä opimme?
- kai kuisti
tuskin mitään,,
- hahahahaha
hahahahhaahahhhhhaaaa nyykaappi är bara nyykaappi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi614220Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1521794Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141493Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351248Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1671046- 56904
- 76885
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.160805Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54801- 39771