Pörssikauppa on laillistettu välistävetobisnes. Ahneet paskat ei tajua sitä tuhoa, minkä aiheuttavat kun vievät vääryydellä muilta.
Bisnesapina istuu toimistossa, luulee että on kunnon töissä. Ei ole !! On pelle.
Varmaan tää sama spede luulee että jalkapallo on se miehekäs laji?
Sit ohittaa kaikki kehä I , II, III; lla. kun kiire klaiantin tapaamiseen..
Kaikki eliitti tulisi raahata valtionalaiseen valvontakeskukseen humaniteetille vahingolliisena. Tämä itsekäs narsistiporukka on syy siihen miksi maailmassa on niin paljon pahoinvointia ja pahenemissa määrin.
Tapa bisnes-spede on päivänlause.
Nykymaailman menon tajuaa, jos haluaa. Rikkaat, sijoittajat, bisnes, valta , sitä se on ja sinne syvempään. Koska seuraavan kvartaalin tarvitsee tuottaa sijoittajille enemmän kuin edellinen, siksi pitää olla ne suunnitelmat millä saadaan sinne omaan napaan vedettyä sitä rahaa. Ja kaikissa näissä ahneuden ja vallan sokaisimien paskojen tapauksissa se tarkoittaa että se vuollaan köyhien ja vähä tai perustuloisten niskasta. Koska heitä nyt vaan on eniten maailman väestöstä.
Eliitti.
7
562
Vastaukset
- KAnsan vihaaaAA
Haluan lisätä että ihan vitun henkilökohtaisesti vihaan kaikkia eliittejä.
Liikenteessä teen kaikkeni että nämä bemari, volvo, mersu katumaasturi ym audi pukupellet.. saavat osani vihasta. Eri tavoin. Hidastan, kiilaan, pitkät päälle, jne..
Saan nautintoa tästä koska mua vituttaa toi riistoporras niin paljon. Kärsikööt nekin sit saatana!! Haaveissa on tehdä jotain lopullista. Kenties iso pulju ja paljon näitä "hyväosaisia" vitun kusipää pellejä audeineen.- KAnsan vihaaaAA
Ja jos luulette vitun pukupelet pääsevänne tämmöisestä eroon, niin kerrompahan vaan,, keeroon sen että mä olen vaan kaunissanainen jäävuoren huipentuma. Tiedän sen että täällä niinsanotusaa työväenluokassa ei ihan kauheasti tykätä teistä oikestaan millään tavalla. Ja sanon sen, että kannattaa ruveta tuntemaan fyysistä kipua ajoissa. Koska se toimiston vesiautomaatin muki ei paljoo auta siinävaiheessa kun miehestä otetaan mittaa.
- Johan on nuija
Siinähän kiilaat. Köyhillä on kiire. Mun ei tartte odottaa ketään toimistossa. Mua odotetaan. Ja rahaa vaan tulee kokoajan vaikka tuijottelen sun escortin takalasia.
- Henki pois eliitiltä
Vedin muuten audispeden liikenneympyräss keskustaan. Tuli niin vitun kovaa sieltä ja ajoin suoraan eteen. Ajoi keskelle. Vittu että nautin !
JA heti jos nään taustapeilissä jotain vitun katumaasturia tai premiumosaston pelleä niin jarrutan vauhtia. Kiihdytän jos on paikka jossa spede vois päästä ohi, mutta hiljennan heti kun voi.
Siviilissä muuten odotan vaan että joku toimistopelle tulee juttusille.
Vitun"hyväosaset" Olkaa niin vitunhyväosasia ihan rauhassa, mutta lopettakaa se vitun riisto jolla pönkitätte omaa ahneutta. Me teidän mielestä paskakastiin kuuluvat ei välttämättä haluta rahaa ja valtaa siinä määrin kuin te. Me halutraan elää ja olla. Meidän arvot on muuta kuin materia ja joku vitun narsismi bisnesego. Mutta epäoikeudenmukaisuus ja kusetus vituttaa. Miksi meidän pitää kustantaa jonkun kusipääporukan ahneus? Miksi meidä pitäs välittää kunnei nekään pidä meitä minään? Meidän pitäs joustaa, suostua lisäveroihin ja ties mihin.. ja miksi? Siksi että rikkaat pitäisivät vähintäänkin omastaan kiinni ja rikastuisivat. Ne vitun mantrat mitä nää eliitti spedet hokee meille, ei koske niitä.. koska ne käyttää niitä imeäkseen meistä mehut.- vm76 rahtari
Toimistotyö,, tämän täytyy olla kompa?
Koska mitä yhteistä on kunnon työllä ja toimistolla??
no ei mitään.
Mielestäni työksi voi sanoa jotain konkreettista, kätten työtä, ei naputtelua ja istuntaa. Nytkin istun vapaa-ajalla ja naputtelen hvuin vuoksi, teenkö siis työtä häh?
Jos joku sanoo toimistotyötä työksi on joko nainen tai poika. Koska akat käy sen konekirjoituskurssin ei miehet. - Rtrtrtrtr
Olet ihan vitun sairas. Sun arvot eivät todellakaan ole materialistisia. Sun arvot on kateus,viha ja turha suun soittaminen. Terveisin mies audin takaa
- ai sairas vai??
Sairas? Eliitin arvot ovat narsismia. Sekö sit on tervettä häh! Ahmitaan omaan taskuun kaikki minkä voi välittämättä muista koska empatian kykyä ei enåään oikeastaan ole, on vain se oma napa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012022815262150_ul.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh784311Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1733425Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1263323Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412764Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182554"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk202215Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112026Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk422023- 291974
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01923