Mo mii tulihan se sieltä

Palsta alkoikin jo näyttään oikealta keskustelupalstalta mutta jo heräsi mettän peikko.
426785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

HEITÄ POIS TUMMONEN!

Äänestä
  • Se on hyvä tuo itsekuri mansikkiukollakin, välillä koettaa ottaa itseään niskasta kiinni..

    Äänestä

  • kyllä se siitä kirjoitti:

    Se on hyvä tuo itsekuri mansikkiukollakin, välillä koettaa ottaa itseään niskasta kiinni..

    Tsepä tse.

    Äänestä

  • Pöljäilyjä.................................

    Äänestä

Kuka ossais selvittäis ja tulkkais mitä tuo tarkottaa selvällä suomen kielellä.

Äänestä
  • Eipä ei.

    Äänestä

Jaa se on käyny apteekissa tuo höpisijä taas ko alkanu tekstiä tuleen.

Äänestä
  • Taas lääkkeitä liikaa...

    Äänestä

Olkaa hiljaa ja huutakaa mitäs tuosta yhestä jauhaa missä lie ryypiskelemässä eikä tiä asioista mitään.

Äänestä

son sekasin.

Äänestä

Taas pöllähti ukko.

Äänestä

Soon sitä lannanajoa tuo.

Äänestä

Kyllä täälä on nuita köpöjä.

Äänestä

Olenko minä hurmio vanki seisooko minun kanki.....

Äänestä

Joo se asustelee veneen alla mäyräkoiran kanssa.

Äänestä

Ei mitään kaksinaamaisuutta enää.

Äänestä

Johan ihmettelin että eikö ala höpinä.

Äänestä

tootte höpöi "pil"

Äänestä

Jaa se taas on sekasi.

Äänestä

joo, olit huippu urheilia joskus sillon teini iässä.. sie oot nyt jotaki 30v aikunen mies.. mitä sie oot saavuttanu sen jälkeen ku oot 18v täyttäny? jos saan kysyä.

Äänestä

mehtän peikko tussa alhaalla

Äänestä

Ja se vain jaksaa höpissä.

Äänestä

juujuu.. mitä siitäki yrityksest jälellä?
mut hienoo kuiten et sulla on oma perhe ja pojasta hyvää huolta pitäny. :D

Äänestä
  • Miksi kiusataan ihmisiä , eikö ole muuta tekemistä. Menestyvä ihminen saa kateutta ainakin Ylitorniolla.

    Äänestä

Eipähän oo ukkelia näkynyt onhan se rollaatorilla hidasta tulla, minä ymmärrän ja odotan, istun autossani tässä lähellä kietsua.

Äänestä

Mietinkin mistä tuo kyseisen hlön nimi oli tuttu.

Äänestä

Do Dii taas se.....

Äänestä

mikä alkaa

Äänestä

Do Dii!!

Äänestä

Mo mii sehän jatkaa.

Äänestä

lie sillä oikeus vaatia,haluaako kukaan samia isäkseen on toinen asia

Äänestä

En ainakaan mie haluais xD

Äänestä

Näitä keskusteluita ku lukee ei tiä pitäskö itkiä vai nauraa teän puolesta.En ole ikinä tavannut tyhmempiä ja kateellisempia ihmisiä ku ylitorniolaiset.Miten te jaksatte kirjoittaa tämmöstä turhanpäivästä paskaa päivästä toiseen.Miten te jaksatta puuttua aina muitten asioihin ja levitellä juoruja ympäri kyllää.No sehän kertoo puhtaasti siitä että teillä ei ole omaa ELÄMÄÄ!Kannattasko nähä vähä muutaki maailmaa ku Alkkulanraitti.

Äänestä
  • Suuret kiitokset kannustuksesta arvon Kemiläinen, otampa hieman konjamiinii ja jatkan mamman kanssa kammariin, sulla yksinäisellä sudella riittää filosofointia!

    Äänestä

Mistähän päättelit että Kemistä olen?:D Noo mene sie mamman kans kammariin konjamiini lasin jälkeen.Muistakaa pitää ne kulissit pystyssä!

Äänestä

aina se alkaa!!!!

Äänestä

juu taas saanut pilleripurkin.

Äänestä

joo...tota

Äänestä

Assuuko Torniossa nykyään?

Äänestä

Mukava lukea näitä vanhoja juttuja kuinka kaikki moittii samia ja ei tiiä totuuksista hevon vittuakaan. Säälittävää porukkaa

Äänestä

Ylitorniolla on nytten uuvet rosvot ja kujheet, muutama käsirysy hullu vaihtanu paikkakuntaaki mutta kuulema käyvä vielä nyrkkiä heiluttelemassa kotikylälhään, ei hommat muutu siinä pitäjässä.

Äänestä

Jaha varastot lukkoon ajoissa ettei kato käy.

Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 88 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mettän peikko kirjoitti:

Palsta alkoikin jo näyttään oikealta keskustelupalstalta mutta jo heräsi mettän peikko.

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu