Pitäisi mitata pulttijako viisi reikäisestä. Nelireikäisestä helppo mitata reikien väli, mutta miten sen saa tarkasti viisi reikäisestä?
5 pulttisen jaon mittaus
3
7036
Vastaukset
- pulttien jako
Mikä auto kyseessä?
Tuolta ainaki löytyy jotain infoa asiasta: http://www.vannetukku.fi/rengasinfo.php#pulttijako
Jos ei muuten selviä, niin kokeile vaikka hakea omaan autoosi sopivia vanteita, niin varmaan selviää niinkin jako.. - Ohjeet ole hyvä
Jos ei valmiit taulukot sitä kerro merkin ja mallin mukaan niin tuossa on mittausohje.
https://www.specialfalgar.fi/vanteet/näin-mittaat-vanteen-off-set-mitan-ja-pulttijaon.aspx- kesävannetta
Kiitoksia molemmille vastauksista. Tuo speciafalgarin ohje kelpaa tarkoituksiin ehkä parhaiten. Vaikka ilmeisesti vierekkäisten reikien väli ja taulukko riittääkin.
Auto on toki tiedossa, mutta kiikarissa olevat vanteet pitää mittauttaa, kun niistä ei kuulemma selviä pulttijako muuten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1432390
- 1751661
- 911556
- 681508
- 79904
- 68841
- 55786
- 58773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6765Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152725