Lukko?
READY!
LukkoFAN?
READY!
Lihakset?
READY!
Telkkari auki kynäniskat! Karjaisen toisen erässä "LUKKO!" ajassa 32:15. Samalla riisun paitani. Istun B1-katsomossa.
OTTELUIDEN OTTELU!
29
262
Vastaukset
- Musculus Maximus
Äijänsuon portille muodostetaan vartio, joka ei päästä ainuttakaan Tappara-paitaan pukeutunutta läpi. Paljastetut lihaksemme toiminevat jo riittävänä pelotteena. Nyrkkirautoja käytämme vasta viimeisenä keinona....
- ewerertreytryytytyty
Kumma juttu kun itse näin ainakin 100 Tapparafania ämmänsuon katsomossa. Et sä mitään nyrkkirautoja käytä, mä tuun heittään sut yli laidan ja vedän muutaman kerran kölin alta. HÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄ!!!!!
- Iron Body
Kehomme on Äijänsuolla, mutta meidän ja lihastemme ajatukset jo tulevassa Kärppä-sarjassa.
Mitä mahdollisuuksia Tapparalla on? Äijänsuolla Lukko voittaa takuulla ja Ilves-hallissa aivan varmasti. - LukkoFAN.
Tässä vielä tuntemattoman taiteilijan tekemä kuva, joka muistuttaa minua ilman paitaa. Että tunnistatte!
http://3.bp.blogspot.com/-iEn743CkDoE/T70bUqpv2SI/AAAAAAAABs4/2gpDp4aGarM/s1600/tomdeFinland.jpg
Kuva roikkuu muuten salimme penkin viereisellä seinällä ns. motivaatiokuvana monen muun saman taiteilijan tekemän kuvan kanssa. - Kirves1
Et sä missään katsomossa istu.
- Kirves yksi
Kaveri keskustelee keskenään kotonaan, mitäpä tuosta, kohta se loppuu :)
- LukkoFAN.
Kirves yksi kirjoitti:
Kaveri keskustelee keskenään kotonaan, mitäpä tuosta, kohta se loppuu :)
3-2 :))))))). Taitaa pojuilla olla armoton vitutus päällä. :))))))
- ......
LukkoFAN. kirjoitti:
3-2 :))))))). Taitaa pojuilla olla armoton vitutus päällä. :))))))
......homo..
- LukkoFAN.
...... kirjoitti:
......homo..
Hyvä kun myönsit olevasi homo, poju. :)))))
Nyt jo 4-2. Ilves-hallissa huomenna Tapparan kauden viimeinen peli. Vietä unohtumaton kesä, poju, nyt kun olet viimein myöntänyt olevasi homo. :))))
- magge93
Kyllä Tappara ainaki viä 5 peliä pelaa, Lukko 2 !! ;D
- magge93
Eihän noilla lihaksilla pärjää ede Riskan veljeksille!! ;)
- Tapparan miäs
LukkoFun siis on homo pikkupoika. Mee sä vaan sinne ilveshalliin häpemään kun me normaalit ihmiset mennään ihan Hakametsään vitun vajakki!
- Kirves yksi
Viis Fannista, mutta nyt kaikki, erityisesti Ilves, mutta myös Lukko-kannattajat näkevät jo märkiä unia finaalipaikasta, mutta ei.
Lähellä käy, mutta niin vain homma hoituu Rautakorven kompassin mukaan ja on pitkä kotimatka Raumalle tänään Lukolla.
Bailenin paluu kokoonpanoon ratkaisee homman Tapparalle. Sälli on kolme peliä huilannut ja tänään tulee rumaa jälkeä. Veikkkaan Bailenin korvaavan Larssonin.
Hyvä meininki, pelien pitää olla tiukkoja, sitä mukavampi voittaa.
- ghrfjt
kai se lukko vie, kokemus ratkaisee tänään sanon minä!!!!!!!!!!!!!!!!
- magge93
Meinaatko ettei Tapparalla olisi kokemusta?? Kato sitä puolustusta ensin!!
- Tapparan miäs
Bailen tulee tänään ja rankaisee Lukkoa oikein kunnolla.
- Oolusta
Finaalissa Kärpät ja Tappara
- Tapparan miäs
Vain tuuri pelasti Lukon ensimmäisessä erässä. Peli olis helposti jo 4-0 Tapparalle jos kaikki tolppalaukaukset olis menny sisään. Jos maailmassa on olemassa mitään oikeutta ja kohtuutta niin Tappara menee finaaleihin. Luulis sen Lukon tuurinkin joskus loppuvan.
- Kirves yksi
Baileni hoitaa homman..todellakin otteluiden ottelu!
- Kirves yksi
Kituu, kituu....
- ex tuomari
Kyl oli aivan väärä tuomio siitä puistolan taklauksesta. Puhdas taklaus, tuomarit eivät uskaltaneet olla oikeassa. taklaus osui kylkeen ei missään hidastuksessa etes näy että olisi ollut selästä taklaus. Tuomarit silmälääkäriin.
- Kirves yksi
- Kärppä Sydän
Mut KÄRPÄT VOITTAA SUOMEN MESTARUUDEN, joten itkekää tampereen hame päälliset. POHJOISEN PUHURI ISKEE JA SUOMEN MESTARUUDEN VIE OULUN KÄRPÄT
- Tapparan miäs
Katotaan ny ensi pelit ja keskustellaan vasta sen jälkeen.
- Kirves yksi
Taitaa "Kärppä-Sydän " olla uusi Lukko-FAN? ;)
Kevään myötä joissain piireissä pipot vaihtuu taajaan. Jos ei oikeaa pipaa ole osannut valita jo nuorena, nyt menee kymppi poikineen.
Todellisuudessa mahdollisuudet ovat 50-50 Kärppien ja Tapparan kesken.
Tämä sarja tiivisti pakkaa entisestään. Ensimmäinen sarja, johon Tappara ei kenties ole ennakkosuosikki.
Penkkitulos 240kg by the way :)
- magge93
Lakkaa ny "LukkoFUN" pelleilemästä ja lopeta se nimimerkkien vaihtelu, täytyy sanoo et oot pelle. Taitaa olla sun ainaki jo kolmas nimimerkki: eka oli Hervannan Tupsukorva, toinen LukkoFUN ja kolmas toi kärpp-sydän!!
Hävettää jos sun puolesta!! - Kirves1
Tai sitten se onkin kenties yksi TepsiFun tai minkä tahansa muun joukkueen katkeroitunut kannattaja ja Tapparan vihaaja kun oma seura ei ole pärjännyt.
- magge93
Kyllä mä viäki veikkaan sitä että se on ilveksen kannattaja eli se ihmee Hervannan tapsukorva vai mikä olikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533440Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842986Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva612454Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412350Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?532270Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152245Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172227Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512159Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121586Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville311584