Miksi "Ketkä saavat tulevaisuudessa hoitoa" on poistettu?

ihmetellen

Keskustelu oli etusivulla 17.06 illalla, en ehtinyt lukea. Luulin, että tässä maassa on sananvapaus, nähtävästi ei enää olekaan?
Mielestäni olisi tärkeää keskustella meille kaikille tärkeistä asioista, kuten hoidon priorisoinnista, yhteiskunnan resursseista etc.

3

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfdfhfghdj

      Niin. Ja hulluinta oli se, että he itse nostivat keskustelun etusivulle ja sitten poistivat koko ketjun. Yksi käsi ei tiedä, mitä toinen tekee.

      Minäkin laitoin sinne jonkun linkin, olikohan se yksi syy, miksi keskustelu poistettiin? se taisi olla tämä, terveyteemme vakavasti ja peruuttamattomasti vaikuttava asia: htt ps:// www.you tube.com/watch?v=eUd9rRSLY4A (poista välilyönnit).

      • rahalla terveeksi

        Julkiseen hoitoon on vaikea päästä. Pitää olla erittäin huonossa kunnossa ennekuin saa erikoislääkärin tasoista hoitoa. Hoito jonot kestää kuukausia. Rahalla terveys pitää hoitaa. Eli velkaa pitää ottaa. Mua auttoi sukulainen rahallisesti joten sain osan yksityisesti ja osan julkisella puolella hoidettua.


    • poistettu myös

      tk lääkärin sössimisen takia olin menettää terveyteni kokonaan, ehkä olisi henkikin mennyt jos pidempään olisin hänen toimiansa noudattanut, mutta onneksi menin yksityiselle ja kaikki korjaantui kahdessa viikossa lääkkeen vaihdolla toiseen, kokotaudin aiheutti pakolla apteekissa vaihdettu lääke silloin kun se lääkevaihto halvempaan tuli voimaan. Muutamassa vuodessa se halpa lääke miltei tappoi minut, onneksi tämä yksityispuolen lääkäri oli selvillä asioista ja vaihtoi heti sen lääkkeen toiseen.
      Tk lääkareille on annettu niin tiukat ukaasit ettei ketään saa laittaa eds laajempiin labrakokeisiin. Vaikka kreatiini kohoaa koko ajan ja hb laskee jatkuvasti niin tämä on tk-lääkärin mielestä ihan normaalia.On onni että tässä maassa voi valita lääkärinsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      252
      2328
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1704
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      50
      1379
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      51
      1057
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      15
      827
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      788
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      786
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe