Leroy tarjouslohi maistui pahalle

Lohi oli Suomessa pakattua norjalaista Leroy lohta. Citimarketissa tarjous ol 7,95 kilo. Se lohi maistui levälle ja pahalle. Lidlin Hätälän pakkaama on erinomaista--! Puhdas maku ja erinomaista !
174059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Oletko mainosmiehiä, kun niin moneen kertaan eri keskustluissa olet tota Lidlin Hätälää toitottanut?

Äänestä

On meinaan totta. Citimarket Leroy on kevotonta. Pirkka pakattu merilohi on erinomaista.

Äänestä

Pirkkalohi on hyvää!! Se norjalainen.

Äänestä

Ja tietenkin "Hätäsen" pakkaama lohi on parhaimmillaan vain paskaliiteristä ostettuna?

Äänestä

APETIT ja Rainbow on Hätälän ohella ollut myös erinomaista.

Leroyn ja Kalamestan tarjouslohessa makuvikaa. Kokkolalaisen Trio Tradingin lohi on ollut jopa kuvottavaa.

Äänestä
  • Minä ostan pelkkää pirkka kääretorttua niin ei ole makuvikaa eikä kuvota

    Äänestä


No nyt en tiiä mitä lohta tuli citarista ostettua 6.90€ kilo niin extempore tarttui mukaan.

Oli kuitenkin ihan hyvää kun tehtiin teriyaki lohta lisukkeeksi wasabimajoneesia, ei maistunut levälle eikä ollut liian rasvaista josta en pidä lainkaan, liian rasvainen lohi maistuu kalanmaksaöljylle , yäk.

Sieltä ostetaan mistä halvimmalla saadaan.

Äänestä

Jonkin syystä norjalainen lohi on muutunut vuosien varrella, ennen oli hyvä, mutta nykyään paistettaessa rasvaa ei sulaa vaan muodostuu suuria määriä valkoista, vispattu kerman kalttaista, mutta paljon kovempi.

Hyvä nyrkkisääntö on jos rasva vaikuttaa kovalta ja eikä sulaa hienosti suussa (kehon lämpötilassa) niin se on KOVA RASVA ja täten hengenvaarallista.

Äänestä
  • kai sinä vastaisit minun postiin?

    Kalan rasva sulaa ja sen näkyy aistinpannussa kun siinä kertyy paljon , tiedät kai omega 3 kala öljy pullossa josta voi osta luontaistuotte kaupoista???
    Ei ole kova valkoista rasva, vaan öljy muotoinen.

    Äänestä

Yrität puollustaa vähärasvaista PIENTÄ merilohta, joka ei kelpaa muualle. kuin dumpattavaksi marketeissa tarjouksessa.

Kyseessä on ollut usein pakestekonteissa tuotu Chilessä kasvatettu lohi. Se on jälleenpakattu Suomessa ja FI- tunnus on "laillisesti" lisätty tuotteeseen.

Lisäksi puhutaan norjalaisuudesta, koska kysymyksessä on norjalainen yritys.

Kalatutkija näkee sen heti.

Äänestä

Tärkeää on varmistaa, että lohi on aitoa norjalaista. Hätälän lohi on. Yhtiö on sanonut niin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lohissa on eroja kirjoitti:

Lohi oli Suomessa pakattua norjalaista Leroy lohta. Citimarketissa tarjous ol 7,95 kilo. Se lohi maistui levälle ja pahalle. Lidlin Hätälän pakkaama on erinomaista--! Puhdas maku ja erinomaista !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu