Minkähän alan yrittäjä lienee tämä kyseessä oleva torniolainen mies, joka sai vankilatuomion kaverin halvaannuttamisesta muistuuko mieleen?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014111518840477_uu.shtml
Kaveripainin karmiva päätös?
26
2532
Vastaukset
- a-korjaaja
Veikkaisin auton räpeltjä,jonkinmoinen!
- jan swenne
Aika paskasakkia.Pistetään mies tuollaiseen kuntoon, ei anneta saada apua ja jätetään vielä yöksi taivasalle.Minkä takia ne akat ei edes saaneet mitään syytteitä?
- Hullut linnaan
Sai liian pienen tuomion. Kyllähän tuo teko on päätön....roikottaa toista jaloista ja pudottaa päälleen maahan.. tietäähän mitä tuosta seuraa ..halvaantuminen pahimmillaan!!!! Tälläset tyypit linnaan nuoresta pitäen. Opettakaa vanhemmat lapsillennekin tuollaisen painin rajat! Muistan nähneeni kemissä tapauksen jossa nuori poika roikutti toista jaloista. Onni oli tuolloin matkassa.
Tässä tornion tapauksessa nimet julkiseksi!!!! - näin
Alkaisko sukunimi T....llä.
- ex tihc
Mitä tuossa arvuuttelee.posarissa oli nimi.
- 0-0
Nimi ollu joka lehes!
- fnefrne
vähällä pääsee , toinen kuitenki liikuntakyvytön loppuelämän. Kuritushuonetta tuommoselle pitäs antaa paksua juomukasta pamppua hanuriin.
- pelkää ja ryyppää
loppu ikänsä
- Halvalla meni
Eli jos on ylimääräistä rahaa ja tahdot aiheuttaa jollekin neliraajahalvauksen, niin meillä Suomessa se onnistuu sikahalvalla, ei maksa kuin rapiat 100 000€
Tässäkin tapauksessa saa kuvan, että oikeus vähän toruu syyllistä että "soo soo ei noin saa tehdä" ja päästää kyseisen vajakin kuin koira veräjästä.
Suomen lepsun oikeuslaitoksen takia tänne muuttaa ulkomailtakin kaiken maailman rikolliset temmeltämään ja tekemään mitä haluaa, ja kun ovat maahanmuuttajia niin valtio maksaa heille kaiken... meidän veronmaksajien kustannuksella tietysti. - Muualta suomesta
Nyt Torniolaiset saatta rakentaa kohta oman vankilan roistoillenne.
Ihmisiä muilutetaan, toisia halvaannutetaan, rötösherroja kaupunginvaltuustossa, bussiasema rakennetaan ruotsin puolelle (päissään vissiinki). Alkaa tulla kalliiksi yhteiskunnalle teistä sikiävät yhteiskunnan pohjasakat.
Ryhistäytykää jo!- yhteiskaupunki
No onhan Haaparannala vankila ja ko nyt kerta olhaan niin yhtä niin sehän on sama laittaa sinne päivähoitoon.
- jooo3
surkea tapaus
- Salipainija
Olkoon tapaus esimerkkinä kaikille kaveripainiin aikoville miten huonosti siinä voi käydä, kun mopo karkaa käsistä :(
- 14467489709
Juurikin niin !! Kauheeta pilata toisen loppuelo !!
- dsfmapdfmap
Näin on kalistelkaa mielummin vaikka kulleja yhteen, paljon turvallisempaa
- OikeusValtiokox
Kylläpä puistattaa, huimaa ja oksettaa tää rikos!!
- kuvottavateko
Sairas sairaampi Sairain Maailma!!
- *&?&***/?"'
kuvottavateko kirjoitti:
Sairas sairaampi Sairain Maailma!!
Varmaa ku viinapäissä vaan tapahtunu ylilyönti, tai ei voi tietää! Sillaikai!
- ********
Eipä pelkkä viina saa aikaan...mmm...
- gut2
politiikka lähellä sydäntä
- kot2
tunnen kyllä tän kaverin muita sukulaisia kunnon väkeä titääkseni.
- Matsons
\o
- woekrpowk
Koskahan tämä kaveripainija joutuu linnaan?
- Vakava on juttutuo
Järkyttävä Rikos kaikkinensa, pahaa pahaa viina tekkeep.
- ojijopjpi
Olet oikeassa viina on piru.
Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061