Kolme erimaalaista väestötutkijaa ennustaa tulevaisuudessa, valtavaa mamujen tulvaa Eurooppaan.
http://rahmispossu.net/2015/01/11/tutkijat-varoittavat-tulijoiden-hyokyaallosta/
Tämä on vasta alkusoittoa lieksassakin.
http://rahmispossu.net/2015/01/11/tutkijat-varoittavat-tulijoiden-hyokyaallosta/
Tämä on vasta alkusoittoa lieksassakin.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Suurin ongelma esim. Somaliassa on se, että siellähän ei ole kysymys normaalista sodasta, vaan heimojen välilisistä kahinoista. Nämä kahinat ovat jatkuneet kymmeniä vuosia ja tulevat jatkumaan vaikka seuraavat 100 vuotta.
Älyllinen ja henkinen taso ei riitä kahinoiden lopettamiseen.
Rahaa näiden kahakoiden ylläpitämiseen kanavoituu jokaikisestä maasta, mihin somaleita on muuttanut. Todennäköisesti Suomestakin...
Olisi tosi sinisilmäistä väittää tai olettaa, ettei Suomesta kanavoidu rahaa tämän oravanpyörän loputtomaan pyörimiseen?
Ainakin sellaisissa maissa, joissa on kysymys heimojen välisistä sodista, sotien rahoitus pitäisi saada loppumaan ja raha- ja asevirrat täydelliseen kontrolliin.
Niin kauan kuin näin ei tehdä, konflitkimaista valuu eurooppaan ja muihin maihin loputon turvapaikkahakijoiden ja pakolaisten virta.
Myös laiton maahanmuutto rehottaa ja tulee vain kasvamaan. Siitä pitävät huolen surkeat ja käytännössä täysin olemattomat tuomiot.
Puhut asiaa.
Ja mitä somaliaan tulee niin somalien älyllinen taso, ei tosiaan riitä konfliktien lopettamiseen. Samaa on nähtävissä eräissä Lähi-Idän maissa.
Mutta kun on saatu koneinsinöörejä Lieksaan paikkaamaan työvoimapulaa. Etenkin puistotöihin.
jos niille Lieksan somaleille jakaisi rynnäkkökiväärit ja riittävästi panoksia, niin nehän tappaisi toisensa. Siinä varmaan kuolisi muutama kantiskin, mutta luultavasti olisivat rasisteja, eikä niistä nyt niin suurta lukua kannata pitää.
Hyvä ehdotus. Kannattaa kysästä rajavartiostosta vanahoja rynkkyjä. Niitä riittää kun ei oo ennee miehhiikkää ketkä niitä kayttelis ja kantelis metiköessä. Ja pateja helekatisti.. kun n iillä on tapana räeskkii ilimmaan suurin osa ja ne kun tippuu niihen ommaan niskkaan, mutta kun ne ei sitäkkää tajjuu jotta ne tippuu kyllä sieltä taevvaalta alaspäen.
Toivottavasti eivät ala pakkasessa pimahdella,niinkuin Oulussa.
Niin kysehän ei ole vain somaleista vaan paljon muistakin tulijoista, mutta suurin osa tulee kuitenkin olemaan muslimeita.
Jo nyt ovat vaikeudet suuret mamujen kanssa eräissä maissa, kuten ruotsissa. Joten aika helppo päätellä jos niitä mamuja alkaa tulemaan sadointuhansin eurooppaan, että mitä siinä sitten tapahtuu.
Kansainvaellus siis tulossa, ja se tietää kyllä sotaa.
ankkurilapset http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015012019052104_ul.shtml
Riistäjä kapitalistit joutuvat viimeinkin ottamaan vastuun vanhoista teoistaan ja jakamaan myös omia maitaan, hyvä.
Suomella ei ole osuutta asiaan, sen sijaan ruotsi riisti aikoinaan suomea.
Prööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööööötttttt. Tulipa pitkä pieru.
Ottaako noin koville
Aivopieru????
(•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) ╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩╮╭∩(॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃) ಠಠ (•̪●) (॓॔) ٩(͡ï̯͡ï)۶ ٩(-̮̮̃•̃
alkaako sen jälkeen 30 luvun kaltainen taistelu elintilasta,
pohjoinen-etelä joukkueilla ?
Älkää valittako "mamujen" hyökyaallosta,opetelkaa uimaan!
Tämä mutavyöry on sellainen, joka ei pysähdy.
Mutta pakko se on pysäyttää jos tosissaan alkaa.
Hitlerille olis tuas käyttöö... Perkeleet mäni ja tappovat senkkii aennoon joka olis nyt pelastanna valakoihoset verilöylyltä. Ei nuista hyysärilöestä oo kun haetantekkoon valakoihossii vasttaan vaekka itekkii jouttuuvat tapettavaksi ensimmäesten joukossa. Armmoo eivät tunne etes näetä valakosen rotun kavaltajjii kohttaan vaen ruoskkiivat hengiltä ja pannoot takapuolleen kaekkijen nähen toriloella. Ei se nyt ennee toemi sekkää ohje jotta elä tapa, ota elätiksi vaekka hyysärit niin luullookkii typerryyvessään.
Elekkee uskoko niitä ennustajjii. Ei tänne Suommeen ja ei aenakkaa Lieksan peräkylille tule mittää nikkereitä asummaan ja ilimmoo pilloommaan. Valehtelloot vaen jotta saesivat niille avustusjärjestöelle enemmän rahhoo veronmaksajilta. Kusetteet vaen ja pelottelloot turhhaan. Eikä se oo Saddam Husseinin alulle panema juonikkaa tämä islamin muailimanvallotuskampanja. Se on ihan puppua. Ei se sillon osanna tätä suunnitellakkaa jotta lähetettään hirvveet tappajat tekemmään islamivaltijoessa terroristihyökkääksijä ja sitten kun ne lähttööt karkkuun länsimaehin niin sekkaan ujutettaan omija terroristeja ja muuta tappaja-aenesta. Vaekka Saddami kyllä sano ennen kuolemmoosa jotta pittää muuttoo teknniikkoo ja suavuttoo piämiärä erilaesin keinoin ja erilaesella takttiikalla kun perintteisellä. Jotenka ei sitä sua uskkoo jotta se olisi mukamas ollunna niin kaukkaa viisas mies ja juoni pirulainen. Eikä se olis älynnä tämmöstä suunnitelmmookkaa tehä kun en meinann minäkkää kekssii tätä puolta asijoesta. Vaen välijäkö tuolla kun kusipäetähän nuo valtijon johtajat on olipa kyse mistä valtijosta tahasa, varsinnii suurvaltoloesta. Niin jotta olokkee vaen raohassa ja ryypätkkee ja naekkee sit toesijanne persijjjeen kaekessa raohassa. Ei se islamipaskaperse uskalla Suommeen ja vcarsinkkaa Liekssaan musttoo turppoosa näättee. Pelekevvää jotta suapi luuvitosesta ja luiskahttaa hamppaat kurkkuun saman tien. Eikä ne kuleta huummeitakkaa Liekssaan eikä raeskkoo kettää, ei aenakkaa alaikässii, se on varma.