Vaalit lähestyy, kusetus alkaa.

"minä juon kahvia nyt&qu

Taas muistetaan lapsiperheet ja vanhukset. Ollaan niin myötäeläjää ja asioiden hoitajaa.
Kunnon politiikko ei hoida kuin omia asioitaan tai suorittaa kesken jääneet opiskelut sinä aikana kun istuu eduskunnassa.
Äänestäjäthän voi unohtaa seuraavaksi neljäksi vuodeksi, vai voiko?
Kokoomus on hoitanut työnantajien asiat kuntoon seuraavaksi 20 vuodeksi jonka saavat olla oppositiossa jos te äänestätte viisaasti.
Eiköhän ne ole kusettaneet ihmisiä kylliksi. On pätkätyötä, optioita ja kaikkea muuta millä ei ainakaan saada nuoria ihmisiä perustamaan perhettä ja hankkimaan lapsia. Saavathan ne ilmaisia työntekijöitä Kelasta työhöntutustumisen nimellä ja/tai ulkomailta.
Hankitaan vääriä työlupia sun muuta......

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • porvari

      Jos Suomesta jotain puuttuu niin työnantajia.Yrittäjyyttä on edelleen suosittava,työnantajan asema on aina vähän epävarma,ei kahdeksikymmeneksi vuodeksi voi asioita hoitaa.Kokoomus hallitukseen edelleen.

      • '''

        Kokoomus ainakaan kauheasti ole kusettanut, sehän on aivan avoimesti ollut nykyisenkaltaisen politiikan takana hyvin tyytyväisenä, kunnia siitä heille;) Mitä taas tulee aseman epävarmuuteen, niin eiköhän se duunarilla ole kaikkein tuulisinta..


      • "minä juon kahvia nyt&qu
        ''' kirjoitti:

        Kokoomus ainakaan kauheasti ole kusettanut, sehän on aivan avoimesti ollut nykyisenkaltaisen politiikan takana hyvin tyytyväisenä, kunnia siitä heille;) Mitä taas tulee aseman epävarmuuteen, niin eiköhän se duunarilla ole kaikkein tuulisinta..

        Ollaan niin kansalaisten asialla että.... mutta hoidetaankin asiat muutamien raharikkaiden pussiin. Kaitpa siitä sitten lohkeaa joku pääjohtajan paikka itselle, kun jätetään politiikka. Puhutaan huippuosaajista ja heidän palkkioistaan. Optioista ja muusta sellaisesta mikä kaikki on pois työntekijöiltä jotka juuri niitä huippuosaajia ovat. Nämä huippuosaajat joista Niinistökin puhuu on niitä jotka ovat parhaimpia kusettajia vailla minkäänlaista omaatuntoa ja sosiaalista ajattelua.
        Lipponen ja kumppanit ovat kokoomuksen juoksupoikia. Kaitpa nekin odottavat omaa taivasosuuttaan näiltä kokoomuksen tukijoilta.
        Esimerkkinään tuo entinen presidentti Martti Ahtisaari.
        Äänestäkää vaan edelleen kokoomusta niin siinähän näätte kun suomessakin palataan takaisin 1900 luvun alkuun kun taisteltiin ilman kivääreitä 8-tunnin työajasta.


    • sinisilmä

      Ei se ala nyt vaan meitä "viedään" koko ajan.
      Kokoomus on hyvä kun osaa hoitaa omat kannat-tajansa ja heidän asiansa. SDP ja kommarit ovat säällittäviä koska heitä viedään myös hallituk-sessa, tietty onhan se hienoa kun yleensä oma puolue on hallituksessa.

    • No nyt

      Kaikki kokoomuksen jutut ovat menneet läpi äänestäjille ;-) Hieman kesti, tuskin kannatti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2186
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      39
      2075
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      28
      1980
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1386
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1326
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      873
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      802
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      741
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      723
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      708
    Aihe