sain iskun silmään vajaa viikko sitten ja musta silmähän siitä tuli. pari päivää tapahtuman jälkeen huomasin verenpurkauman silmän valkeassa osassa, verenpurkauma lähtee silmän uloimmasta nurkasta. nyt se verenpurkauma on laajentunut joka päivä enemmän ja se käsittää nyt puolet valkeasta osasta. tulisiko minun huolestua? silmäkulmani on myös tunnoton.
isku silmään
4
938
Vastaukset
- janne
näkö on myös tällä hetkellä jonkun verran heikompi siinä silmässä johon isku osui ja kallon sisältä tuntuu silmään painetta.
- puhuri
mietit sitä täällä palstalla? Mene käymään lääkärissä. Todennäkösesti ei vakavaa mut kannattaa tutkia.
- janne
puhuri kirjoitti:
mietit sitä täällä palstalla? Mene käymään lääkärissä. Todennäkösesti ei vakavaa mut kannattaa tutkia.
jos täällä olisi joku joka olisi voinut sanoa tuosta jotain. päivystävässä on tarkoitus huomenna lähteä käymään, mutta mieluummin tietysti jättäisin käymättä.
- enää
janne kirjoitti:
jos täällä olisi joku joka olisi voinut sanoa tuosta jotain. päivystävässä on tarkoitus huomenna lähteä käymään, mutta mieluummin tietysti jättäisin käymättä.
yli viikon vanhan vamman kanssa akuuttitapaus, joten päivystys tuskin sinua ottaa vastaan.
Päivystys on nimenomaan akuuttitapauksille.
Varaa itsellesi pikaisesti aika silmälääkäriltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911087
- 123860
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103825"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 68559
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
- 50463