Täällä palstalla on käyty usein keskustelua, että kumpi ompi parempi, Tolppa vai Seukki. Elikkäs kysymys kuuluu, käykö Haminan ihmiset muualla baareissa kuin Haminan parissa "kuppilassa"? Esim Kotkassa, Lappeenrannassa tai Kouvolassa??
Baarit?!
15
5372
Vastaukset
- joukoin
Klamilan Kujansuussa!
- Klamilaan
kannattaa aina poiketa. Kujansuun baari on mukava paikka ja lisäks siel on hyvää levyliha- tai kaalipiirakkaa. Suosittelen lämpimästi! Ei kuitenkaan nirppanokille.
- Sillankorva?
Klamilaan kirjoitti:
kannattaa aina poiketa. Kujansuun baari on mukava paikka ja lisäks siel on hyvää levyliha- tai kaalipiirakkaa. Suosittelen lämpimästi! Ei kuitenkaan nirppanokille.
Klamilan menomesta..Sillankorva!AIVAN HUUIPPUPAIKKA!!:) suosittelen!!:)
- juuuuhhaaa
Klamilaan kirjoitti:
kannattaa aina poiketa. Kujansuun baari on mukava paikka ja lisäks siel on hyvää levyliha- tai kaalipiirakkaa. Suosittelen lämpimästi! Ei kuitenkaan nirppanokille.
Nii-i.. Klamila on muuten hyvä paikka mutta niin pieni että juorut kulkee ja muuttuu... Vituttaa käydäkki siellä koska sit kuulee aina juoruja itestään mitä olis muka hajottanu tai varastanu yms..!! HOMMATKAA JOTAIN PAREMPAA TEKEMISTÄ KU JUORUILU!!! s**tana!!!
- nakke-nakuttaja
Kotkassa tulee käytyä.kotkan seurahuone on paljon parempi kun haminan!
- mii
olen kyllä aivan samaa mieltä!
- nakke-nakuttaja
mii kirjoitti:
olen kyllä aivan samaa mieltä!
..on siellä kotkassa "hieman" enempi bilettäjä kansaa kun haminassa taas istutaan pöytien ääressä.
- cvb
kun ei oikein haminassa sen kummempaa biletystä saa aikaseksi. Muutama immeinen on tanssilattialla ja se on siinä.Kotkassa on lattiat täynnä ja menoa riittä
- onni
mielummin kotkaa kuin haminan sisäsiittoisiin baareihin. kaikki panee kaikki, ei välii vaikka olis oma äiti... monesti näkee yhen tietyn muijan nuoleskelevan yhden jos toisenkii kaa.. noo oma valintahan se on.. sitä paitsi täällä juorujen pikku-landiassa ei jaksa kuunnella kaikkea teennäistä paskaa.. kotkassa sentää biletetää ja meno on hieman toinen kuin haminan seukin pultsariräkänenien mekassa!!
- drinkki pirkko
kävishän sitä LPR Dooriksessa jos joku maksaisi kyydin? tulee melko kalliiksi ajella sinne ja takas jos meinaa vielä bailatakin...
- riittää mulle....
miks turhaan lähtä minneen kotkaan tai kouvolaan ku haminassakin on ihan riitävästi hyviä baareja... ite tykkään käyä nakatapissa, siellä on ihmisiä laidasta laitaan, on vanhoja sekä nuoria... ja muutenki miks lähtä jonnee mistä ei tunne ketään, ku menee tuttuun baariin tutussa kaupungissa niin varmasti löytää juttu seuraa illaksi eikä tarvi istua yksin nurkassa murjottmassa...
- juupa juu
jokaisella saa olla omat mielipiteet baareista, mutta ensin kannattaa miettiä mitä tulee laukomaan tänne!
Ensinnäkin asioista mistä ei tiedämitään kannattaa olla ihan hissuksiin tai niittää mainetta upeilla p***a puheilla ihan kaveripiirissä!!!!!
Itelläni ei ole seukkia eikätolppaan vastaan mitään... Harmittaa vaan että tollasia juttuja kehtaa joku täällä kirjoitella... (kun ei asioista mitään tiedä) - cvb
juupa juu kirjoitti:
jokaisella saa olla omat mielipiteet baareista, mutta ensin kannattaa miettiä mitä tulee laukomaan tänne!
Ensinnäkin asioista mistä ei tiedämitään kannattaa olla ihan hissuksiin tai niittää mainetta upeilla p***a puheilla ihan kaveripiirissä!!!!!
Itelläni ei ole seukkia eikätolppaan vastaan mitään... Harmittaa vaan että tollasia juttuja kehtaa joku täällä kirjoitella... (kun ei asioista mitään tiedä)"jokaisella saa olla omat mielipiteet baareista, mutta ensin kannattaa miettiä mitä tulee laukomaan tänne!"
Eikös keskustelupalsta ole juuri keskustelujen ja mielipiteiden paikka? Kai täällä saa sanoa niin hyvää kun pahaakin asioista, jos sitä mieltä on?
- nimetön
kaikkihan melkein liitää sinne kouvolaan baareihin..kuulemma hyvät mestat*,,kokeilen sitten itekin kun sitä ikää on tarpeeksi..vuos enään! kotkassa on sitten beepoppi(en tiedä kirjotinko oikein) ja amarillo missä porukka vierailee :)
- mjäh*
ja sitten se hamina cityn JACKUP!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368