Asiatonta kielenkäyttöä!

Petri.K

Eikö tämän palstan valvoja pysy ajan tasalla
vaan miksi täällä jatkuvaan joku ja jotkut'
tietyt heittää törkeyksiä toisille jne...
Jos täällä joku kysyy jotain asiaa niin
on todella asiatonta solvata ja heitellä
törkeyksiä. Sinä ja te ketkä täällä
haistattelette ja solvaatte nii pysykää
poissa täältä. Opetelkaa ensin kuinka
käyttäytyä keskustelupalstoilla.
Ja valvojakin voisi hieman olla
aktiivisempi tämän asian suhteen.

9

731

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jalkalamppu

      Hei! Olen täysin samaa mieltä kanssasi siitä, että täällä kirjoittelee monta sellaista tyyppiä, joiden kuuluisi mennä hakemaan apua ongelmiinsa asiantuntijan luokse.
      Tarkoitan, että jos on kova tarve kirjoittaa törkeyksiä keskustelupalstoille ja purkaa siten omaa henkistä roskalaatikkoaan, niin tarvitsee apua mielensä siivoamiseen.
      Valvontaa näillä palstoilla ei näytä olevan ja jossain sanotaankin, ettei täällä kontrolloida viestejä.
      Olen useita viestejä pyytänyt poistamaan, mutta eihän kukaan voi jatkuvasti pyytää...
      Ja törkeyksien kirjoittajat kyllä pitävät puolensa ja syytävät mielensä pohjalta asiatonta ja loukkaavaa tekstiä kovaa kyytiä.

      Säälittäviähän he lähinnä ovat. On ikävää, jos ei ihmisellä ole muuta sanottavaa kuin kirosanoja ja haistatteluja latoa tuntemattomille ihmisille asiallisiin kysymyksiin vastauksina.

      jalkalamppu

    • se on

      mutta toisaalta kyllä ymmärrän näitä isosuisiakin kirjottajia. Kyllähän se itselläkin tulee paha mieli kun katselee miten ihmiset nykyään raha-asioitansa hoitaa ja täällä kehotetaan olemaan maksamatta. Loppu viimen me "kunnolliset" kansalaiset maksetaan töppäilyt verojen muodossa. Toivottavasti tähän hommaan keksittäs joku roti.

    • eli "omaa" valvojaa. Suomi24 ylläpito poistaa viestejä, joista on tehty ilmoitus linkin "ilmoita asiattomasta viestistä" kautta.

      Kipinkapin joku hakemaan ylläpidolta seriffin oikeuksia:)

      • Ei seriffiä

        mitä sitä hakemaan kun ylläpito ei hyväksy hakijoita, olen hakenut, mutta ei?? Olen sitä mieltä että täällä on erittäin huonoa käytöstä, ihmiset herjaavat toisiaan, ihan älyttömyyksiä kirjoittavat.


      • tikka tuulispää
        Ei seriffiä kirjoitti:

        mitä sitä hakemaan kun ylläpito ei hyväksy hakijoita, olen hakenut, mutta ei?? Olen sitä mieltä että täällä on erittäin huonoa käytöstä, ihmiset herjaavat toisiaan, ihan älyttömyyksiä kirjoittavat.

        Jätin ylläpitoon viestin näistä asiattomuuksista ja pyysin heitä sulkemaan nuo törkeyksien käyttäjät lopullisesti pois näiltä palstoilta. Toivottavasti tekevät jotain ja pian!


      • niin!!!!

        Sinäkään et kerkiä jokapaikkaan kyttäämään.


      • kaikki kyttäyskeikat

        siis marellan

        Seriffinä palstoilla
        talous ja raha - lainat ja velka
        nuoret - viikkoraha
        koti ja asuminen - asuntojen hinnat
        äidit ja isät - keskenmeno

        Huh mikä kyylä.
        Ja varmasti työtön kun on aikaa kyylätä.


    • IME MUNAA

      IME MUNAA

    • koopee

      hiasta paska

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2176
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      39
      2075
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      27
      1963
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1376
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1316
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      873
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      802
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      721
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      713
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      698
    Aihe