Ironista mutta totta, hyökkäys löytyi ja puolustus hukkui. Jaget saa kiittää vesisadetta, liukasta kenttää, tuomareita, butchessin huonoa puolustusta ja sitä pelinrakentaja väkkärää, kyllä oli "liukas mato" porvoolaisille.Jätkä varasti koko shown, ihan 100-0.
Teurastaja hyökkäys eteni ihan hyvin juosten ja heittäen. Uutta pelinrakentajaa ehkä vaivasi vielä lyhyt "kotiutuminen" mutta ero edelliseen kuuppaan nyt oli kuitenkin kuin yöllä ja päivällä.
Harmittaa ne ennen puoliaikaa ja pelin lopun takaa ajojen hätäilyt ja surkeat ratkaisut. Noissa tilanteissa kun paljon edettävää ja vähän kellossa aikaa niin pallo sinne MAALIALUEELLE (kun kerran käsi riittää). Porvoon kuupalla oli siis kuninkaan viittaa tarjolla mutta ei kelvannut vielä ainakaan. Jotenkin ne lopun hätäilyt kun ville ja masa oli tosi pitkään wideeeeeeeeeeeee opeeeeen niin helvetin kauan kielii ehkö kuitenkin jostain jotain. Pahaksi onneksi hyökkäys joutui liian pitkät tovit kylmettymään vesisateessa lienee kuitenkin ratkaisun avain. HYVÄ HYÖKKÄYS, ville, pimi, näsin kuula ja masa ja muut.
Jaget pystyi juosten ja vähän heittäen pitämään palloa hallussaan ja tehden lähes kaikista vuoroista pisteitä taululle. Muutamat heitot tulivat sille atleettiselle pinnalle, joka oli lähes aina täysin auki, huh, huh ja siihen ku lisätään että porvoon taklauspeli oli aivan hanurista niin eipä jäänyt puolustuksen esityksestä paljon jälkipolville kerrottavaa.
Linja peli toimi kohtuullisen hyvin mutta sen takana oli tyhjyys, oikeen pahaa teki ja harmitti niin vietävästi kun pisteet lähti jyväskylään. Miten se slaissikin pystyy tekemään itsestään niin näkymättömän siellä kentällä. Linebäkkipeli oli surkeinta mitä pitkään aikaan on nähty.
Jos ja kun puolustus parantaa seuraavaan niin eiköhän se Rauma kaadu, vai kaaatuuko, jää nähtäväksi ;)
taistelkaa pojat
tauko tuli ja meni
3
729
Vastaukset
- turpaan tuli
Kannattaisiko kestää tappio ihan ilman mitään turhanpäiväisiä selittelyjä. Ei meidän Jyväskylässäkään tarvinnut selitellä mitään, vaikka Crocodiles oli Jyväskylässä viime kerralla parempi lähes joka osa-alueella ja vei pisteet mennessään. Jaguaarit vaan oli yksinkertaisesti tällä kertaa parempi kuin Butchers. Onkin mielenkiintoista nähdä, että kumpiko joukkueista pääsee mukaan pudotuspeleihin. Joko Porvoo tai Jyväskylä todennäköisesti jää tänä vuonna ulkopuolelle pleijareista. Itse tietenkin toivon, että Porvoo jäisi pois, varsinkin kun ette edes ikinä osaa kestää tappiota kuten miehet,selittelemättä ja lässyttämättä.
Heikko Rauma varmasti kaatuu, mutta Crocojen kukistamiseen Porvoolta vaaditaankin roppakaupalla onnea, niin pelottava paketti siellä on tänäkin vuonna kasassa.- # JVM
vaan jaguille pleijareihin.
- ääh
Eikös se nyt ole ihan mukavaa lueskella edes jollain saitilla analyysiä pelistä vaikka se olisikin väärän joukkueen lasien läpi nähtyä? Hyvinhän tuo JVM kirjoittelee, eikä antanut puhtaita papereita omalle joukkuelleen.
Jaguaarit sai ison päänahan ja tärkeät pisteet. Porvoolle tulee revanssin paikka neljän viikon päästä jolloin mitataan sen päivän kunto joukkueiden välillä. Siitä kuka menee välieriin ja kuka ei on kyllä paha sanoa mitään sen verran ristiin on pelit menneet ja pienillä eroilla. Seinäjoen tilanne näyttää hyvältä ja Turku taitaa kyllä ilman Wyattea jäädä ulos. Muilla neljällä pelit on menneet aika ristiin ja monta keskinäistä peliä on vielä jäljellä. Mielenkiintoinen tilanne siis ja olisihan se aika jännää jos useampi välieräpaikka olisi katkolla vielä viimeisellä kierroksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole232269Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi782206Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä422081Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma561464- 741376
Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?66915Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?46903Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?
Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat9797- 52763
Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi34760